G-2MRMW9SNMS
Мени
Your Cart

ALOE VERA gel with vitamin C, D3, zinc & Aronia extract - препарат за имунитет

ALOE VERA gel with vitamin C, D3, zinc & Aronia extract - препарат за имунитет
ALOE VERA gel with vitamin C, D3, zinc & Aronia extract - препарат за имунитет
595.00Ден
Без данок: 595.00Ден
 • Залиха: Во залиха
 • Модел: ALOE

Алое Вера гел е додаток на исхраната намнет за поддршка и зајакнување на имунитетот, кој го комбинира моќните придобивки на алоето со витамините Ц, Д и цинкот на Алое Вера, и е збогатен со екстракт од аронија.

 

 • Уникатна комбинација со синергистичко дејство;

 • Тројна заштита за одбрана организмот;

 • Клучни микронутриенти за силен имунитет, витамините D3, C и цинк;

 • Висококонцентриран 99,5% гел од алое вера, добиен од  сертифицирано органско алое од видот Barbadensis Miller;

 • Моќни антиоксиданси од аронија;

 • Комплетна заштита за целото семејство, деца и возрасни;

 • СЕ што ви е потребно за силен имунитет на едно место;

 • Најисплатливо решение и најлесно за примена;

 • Со одличен и освежителен овошен вкус;

 • Не содржи ГМО, млеко (лактоза), глутен, соја или други познати алергени;

 • Во пакување од 500мл (PET амбалажа);

 • Достапен во продажните центри на Natura Therapy и аптеките.

Политика за колачиња
Нашиот сајт користи колачиња (cookies). Со продолжување на користење на сајтот или кликнување на “Во ред” се согласувате со користењето на колачињата и тоа: неопходни колачиња, претпочитани, статистички, маркетиншки, колачиња за перформанси и функционалност и колачиња од социјални медиуми. Некои од овие колачиња се поставени од надворешни провајдери (трети страни).