G-2MRMW9SNMS
Мени
Your Cart

CREATINE MONOHYDRATE (2+1) - додаток на исхраната во прав со креатин кој е наменет за зголемување на силата и поддршка на растот на мускулите.

CREATINE MONOHYDRATE  (2+1) - додаток на исхраната во прав со креатин кој е наменет за зголемување на силата и поддршка на растот на мускулите.
-33 %
CREATINE MONOHYDRATE (2+1) - додаток на исхраната во прав со креатин кој е наменет за зголемување на силата и поддршка на растот на мускулите.
1,180.00Ден
1,770.00Ден
Без данок: 1,180.00Ден
  • Залиха: Во залиха
  • Модел: CREATINE MONOHYDRATE (2+1)

CREATINE MONOHYDRATE e додаток на исхраната во прав со креатин кој е наменет за зголемување на силата и поддршка на растот на мускулите. Во единечна доза содржи 3гр креатин за подготовка на напиток кој може да се користи самостојно или да се комбинира со други додатоци.

Редовната употреба на креатинот овозможува:

- брза обнова на енергијата во клетките, за поголема сила издржливост и раст на мускулите

- создавање на протеини за раст на нови мускулни влакна и зголемување на волуменот на мускулите

- задршка на водата во мускулите што придонесува за поголем обем на мускулите

- поголема експлозивност, брзина, издржливост на мускулите

- го скратува времето потребно за опоравување на мускулите

- подобра когнитивна функција на мозокот, го превенира изумирањето на клетките во мозокот и помага кај Паркинсова болест

- подобра контрола и регулација на шеќерот во крвта

- намалување на заморот на телото

Начин на примена:  Измешајте 3гр од правот во 200 мл течност (вода) еднаш на ден. 

Намена: за сите возрасни лица над 18 години кои се физички активни и сакаат поголема енергија, сила и раст на мускулите, возрасни лица со потреба од подобра когнитивна  функција, лица со Паркинсова болест и др.
Политика за колачиња
Нашиот сајт користи колачиња (cookies). Со продолжување на користење на сајтот или кликнување на “Во ред” се согласувате со користењето на колачињата и тоа: неопходни колачиња, претпочитани, статистички, маркетиншки, колачиња за перформанси и функционалност и колачиња од социјални медиуми. Некои од овие колачиња се поставени од надворешни провајдери (трети страни).