G-2MRMW9SNMS
Мени
Your Cart

BCAA - додаток на исхраната наменет за растот, перформансите и опоравување на мускулите по вежбање

BCAA -  додаток на исхраната наменет за растот, перформансите и опоравување на мускулите по вежбање
BCAA -  додаток на исхраната наменет за растот, перформансите и опоравување на мускулите по вежбање
BCAA -  додаток на исхраната наменет за растот, перформансите и опоравување на мускулите по вежбање
-20 %
BCAA -  додаток на исхраната наменет за растот, перформансите и опоравување на мускулите по вежбање
BCAA -  додаток на исхраната наменет за растот, перформансите и опоравување на мускулите по вежбање
BCAA -  додаток на исхраната наменет за растот, перформансите и опоравување на мускулите по вежбање
BCAA - додаток на исхраната наменет за растот, перформансите и опоравување на мускулите по вежбање
470.00Ден
590.00Ден
Без данок: 470.00Ден
  • Залиха: Во залиха
  • Модел: BCAA

BCAA e додаток на исхраната во прав со вкус на јагода, со три есенцијални амино киселини (леуцин изолеуцин и валин) кои придонесуваат за растот, перформансите и опоравување на мускулите по вежбање. Содржи оптимален сооднос на аминокиселините со разгранет ланец (леуцин изолеуцин и валин - 4:1:1). Во единечна доза содржи 9 гр BCAA и додаден витамин Ц, за подготовка на напиток со фантастичен вкус на јагода.

Редовната употреба на BCAA овозможува:

- голема стимулација на синтезата на протеините, потребни за одржување и раст на мускулната маса

- поголема мускулна сила (ги блокира механизмите на активација на невротрансмитери кои придонесуваат за активирање на чувството на замор)

- ограничување на создавањето амонјак (отпаден продукт од метаболизмот на мускулното ткиво, кој е токсичен)

- подобрување на енергијата з авреме на тренингот (преку стимулација на глуконеогенезата и создавање на гликоза потребна за енергија на мускулните клетки)

- подобрена синтеза на глутамин

- превенирање на загубата на мускулна маса и побрзо опоравување од вежбањето

- подобрување на имунолошката функција

Начин на примена: Измешајте 14гр од правот во 250 мл течност (вода или млеко) еднаш до 3 пати на ден.

Намена: за сите возрасни лица над 18 години кои се физички активни и имаат потреба од повеќе сила, издржливост и зголемување на мускулната маса.
Политика за колачиња
Нашиот сајт користи колачиња (cookies). Со продолжување на користење на сајтот или кликнување на “Во ред” се согласувате со користењето на колачињата и тоа: неопходни колачиња, претпочитани, статистички, маркетиншки, колачиња за перформанси и функционалност и колачиња од социјални медиуми. Некои од овие колачиња се поставени од надворешни провајдери (трети страни).