G-2MRMW9SNMS
Мени
Your Cart

L-GLUTAMINE - додаток на исхраната во прав со аминокиселината глутамин кој е наменет за одржување и синтеза на протеини во мускулите и обнова на мускулите

L-GLUTAMINE  -  додаток на исхраната во прав со аминокиселината глутамин кој е наменет за одржување и синтеза на протеини во мускулите и обнова на мускулите
L-GLUTAMINE  -  додаток на исхраната во прав со аминокиселината глутамин кој е наменет за одржување и синтеза на протеини во мускулите и обнова на мускулите
-20 %
L-GLUTAMINE  -  додаток на исхраната во прав со аминокиселината глутамин кој е наменет за одржување и синтеза на протеини во мускулите и обнова на мускулите
L-GLUTAMINE  -  додаток на исхраната во прав со аминокиселината глутамин кој е наменет за одржување и синтеза на протеини во мускулите и обнова на мускулите
L-GLUTAMINE - додаток на исхраната во прав со аминокиселината глутамин кој е наменет за одржување и синтеза на протеини во мускулите и обнова на мускулите
470.00Ден
590.00Ден
Без данок: 470.00Ден
  • Залиха: Во залиха
  • Модел: L-GLUTAMINE
L-GLUTAMINE e додаток на исхраната во прав со аминокиселината глутамин кој е наменет за одржување и синтеза на протеини во мускулите и обнова на мускулите. Во единечна доза содржи 3гр глутамин за подготовка на напиток кој може да се користи самостојно или да се комбинира со други додатоци.


Редовната употреба на глутаминот овозможува:

- подобрување на нивото на сила и мускулна маса

- намалување на болката и заморот во мускулите по тренинг

- подобра и побрза регенерација на мускулите по напорни тренинзи, истрошеност или повреди

- подобро складирање и искористување на резервите на шеќер (миоген) во мускулите за подобри перформанси при тренингот

- одржување и подобрување на здравјето на органите за дигестија (придонесува за одржување на интегритетот на цревната бариера)

- подобар имунитет, преку зголемување на енергијата на имуните клетки

Начин на примена: Измешајте 3гр од правот во 200 мл течност (вода) 2 пати на ден.
Намена: за сите возрасни лица над 18 години кои се физички активни и имаат потреба од брза обнова, сила и раст на мускулите, возрасни лица со потреба за обнова на гастрична и интестинална мукоза (обвивка на желудникот и цревата), воспаление на цревата (колитис, иритабилен колон, Кронова болест, лица со зголемена пропусливост на цревата), лица со автоимуни болести и др.

Политика за колачиња
Нашиот сајт користи колачиња (cookies). Со продолжување на користење на сајтот или кликнување на “Во ред” се согласувате со користењето на колачињата и тоа: неопходни колачиња, претпочитани, статистички, маркетиншки, колачиња за перформанси и функционалност и колачиња од социјални медиуми. Некои од овие колачиња се поставени од надворешни провајдери (трети страни).