G-2MRMW9SNMS
Мени
Your Cart

VenoGel - препарат за проширени и опуштени вени

VenoGel - препарат за проширени и опуштени вени
-20 %
VenoGel - препарат за проширени и опуштени вени
VENOGEL е гел наменет за нега и заштита на крвните садови во нозете и подобрување на циркулацијата. Содржи стандардизиран, патентиран екстракт од костен ХЕЛИСКИН (10% екстракт). Дава моментален ефект на смирување на болката и подобрување на циркулацијата.Пакување: 100ml, пластично кутивчеНачин на уп..
440.00Ден
550.00Ден
Без данок: 440.00Ден
  • Залиха: Во залиха
  • Модел: Venogel

VENOGEL е гел наменет за нега и заштита на крвните садови во нозете и подобрување на циркулацијата. Содржи стандардизиран, патентиран екстракт од костен ХЕЛИСКИН (10% екстракт). Дава моментален ефект на смирување на болката и подобрување на циркулацијата.

Пакување: 100ml, пластично кутивче

Начин на употреба: 2 до 3 пати на ден, се нанесува со лесни кружни движења на кожата без притисок. Оставете да се впие во кожата. Се нанесува на деловите каде има попуштени/проширени вени или деловите од нозете кои се чувствуваат тешки, болни, каде има печење.

Политика за колачиња
Нашиот сајт користи колачиња (cookies). Со продолжување на користење на сајтот или кликнување на “Во ред” се согласувате со користењето на колачињата и тоа: неопходни колачиња, претпочитани, статистички, маркетиншки, колачиња за перформанси и функционалност и колачиња од социјални медиуми. Некои од овие колачиња се поставени од надворешни провајдери (трети страни).