G-2MRMW9SNMS
Мени
Your Cart

Vitamin D3 (30tbl/2000IU)

Vitamin D3 (30tbl/2000IU)
-30 %
Vitamin D3 (30tbl/2000IU)
Витамин Д (Д3) е додаток во исхраната кој придонесува за нормална функција на имунолошкиот систем и регулација на имунолошката активност, потоа придонесува за регулација на метаболизмот на калциум и е неопходен за здравјето и цврстината на коските и забите. Исто така, возможува нормална продукција и..
228.00Ден
325.00Ден
Без данок: 228.00Ден
  • Залиха: Во залиха
  • Модел: Vitamin D3

Витамин Д (Д3) е додаток во исхраната кој придонесува за нормална функција на имунолошкиот систем и регулација на имунолошката активност, потоа придонесува за регулација на метаболизмот на калциум и е неопходен за здравјето и цврстината на коските и забите. Исто така, возможува нормална продукција и функција на невротрансмитерите за одржување на доброто расположенија и заштита од анксиозност и депресија.

Состав: Една таблета содржи витамин Д со 2.000 И.Е.

Начин на употреба: Се препорачува 1 таблета на ден со вода, по оброк.

Политика за колачиња
Нашиот сајт користи колачиња (cookies). Со продолжување на користење на сајтот или кликнување на “Во ред” се согласувате со користењето на колачињата и тоа: неопходни колачиња, претпочитани, статистички, маркетиншки, колачиња за перформанси и функционалност и колачиња од социјални медиуми. Некои од овие колачиња се поставени од надворешни провајдери (трети страни).