G-2MRMW9SNMS
Мени
Your Cart

Saw Palmetto - препарат за заштита на простата

Saw Palmetto - препарат за заштита на простата
Saw Palmetto - препарат за заштита на простата
-30 %
Saw Palmetto - препарат за заштита на простата
Saw Palmetto - препарат за заштита на простата
Saw Palmetto - препарат за заштита на простата
Saw Palmetto е додаток на исхраната со екстракт од нискорастечка палма наменет за одржување и подобрување на здравјето и функцијата на простатата и уринарниот систем кај мажите.   Содржи активнa компонентa со научно докажано дејство; Висока концентрација (320мг) по препорака на докторите;..
150.00Ден
215.00Ден
Без данок: 150.00Ден
 • Залиха: Во залиха
 • Модел: PALMETTO

Saw Palmetto е додаток на исхраната со екстракт од нискорастечка палма наменет за одржување и подобрување на здравјето и функцијата на простатата и уринарниот систем кај мажите.

 • Содржи активнa компонентa со научно докажано дејство;
 • Висока концентрација (320мг) по препорака на докторите;
 • Брзи и одржливи ефекти;
 • Едноставна употреба, 1 до 2 капсули на ден;
 • 100% природен производ;
 • Без шеќер, поволен и за лица со дијабетес;
 • Не содржи ГМО, млеко (лактоза), глутен, соја или други познати алергени;
 • Во пакување од 30 капсули (PET амбалажа).
 • Достапен во продажните центри на Natura Therapy и аптеките.

Дали и вас ве мачат:

● Често мокрење во текот на ноќта и неможност целосно да се испразни мочниот меур?

● Притисокот или болка во долниот дел на стомакот и тешкотии со отпочнување со мокрењето?

● Капењето на урината, слаб уринарен млаз и прекини во мокрењето?

Овие симптоми укажуваат на зголемување на простатата и може сериозно да го нарушат вашето здравје и квалитет на живот!

„Над 50% од мажите во светот, на возраст над 60 години, имаат проблеми предизвикани од зголемување на простатата“ [1]

Состојбата на зголемена простата (бенигна хиперплазија на простатата) кај мажите е прогресивна и хронична. Таа не само што ја уништува машката самодоверба, предизвикувајки хроничен замор, нервоза и намалено либидо кај мажите, туку оставена без соодветен третман резултира во зачестени инфекции и воспаленија на уринарниот тракт, а може да прогресира и во состојба на рак!

„Над, 1,4 милјарда лица во светот се дијагностицирани со рак на простатата во 2020 година, луѓе ширум светот страдаат од некоја форма на деформитети на дисковите и пршлените на рбетот, притиснати нерви или оштетувања на зглобовите.“ [2]

Стандардните лекови кои уролозите ги препишуваат за зголемената простата, може да ја заштитат простатата и да го запрат или контролираат прогресот на состојбата, но не ги елиминираат несаканите симптоми поврзани со зачестеното и отежнето мокрење!

И вие можете да се будите наспани и одморени, полни со енергија, самодоверба и да ја вратите интимноста во врската!

ЗЕМЕТЕ SAW PALMETTO - ЕФИКАСНО ПРИРОДНО РЕШЕНИЕ ЗА ЗГОЛЕМЕНАТА ПРОСТАТА

без несакани ефекти!

Зошто SAW PALMETTO?

Eкстрактот од нискорастечката, назабена палма (Saw Palmetto - Serenoa repens) научно е докажан дека придонесува да се запре растот на ткивото на простатата и да се смири воспалението на жлездата простатата, го подобрува протокот на урината и го регулира пореметениот метаболизам на тестостеронот. [3, 4]

Употребата на производот:

Помага да се намали честотата на мокрење, особено во текот на ноќта;

Го подобрува уринарниот млаз и го олеснува мокрењето;

Го подобрува репродуктивното здравје на мажите;

✔ 100% природен и безбеден и без несакани ефекти

и при продолжена употреба.

Начин на употреба:

● 1 до 2 капсули на ден, со оброк. Најдобро е да се употреби со појадокот и со ручекот, не подоцна од 17ч.;

● Безбеден е за долгорочна употреба;

● Позитивни ефекти од употребата на SAW PALMETTO, во намалување на честотата и олеснување на мокрењето може да се почувствуваат веќе по 2-3 недели употреба.

Референци:

 1. https://www.bumrungrad.com/en/health-blog/July-2023/take-control-of-an-enlarged-prostate
 2. https://www.cancer.net/cancer-types/prostate cancer/statistics#:~:text=Prostate%20cancer%20is%20the%20most,diagnosed%20cancer%20in%20the%20world.
 3. Youngjoo Kwon, Use of saw palmetto (Serenoa repens) extract for benign prostatic hyperplasia, Food Sci Biotechnol. 2019 Dec; Mayumi Suzuki, Yoshihiko Ito, Tomomi Fujino, at al. Pharmacological effects of saw palmetto extract in the lower urinary tract, Acta Pharmacol Sin. 2009 Mar.
 4. Suzuki M, Ito Y, Fujino T, Abe M, Umegaki K, Onoue S, Noguchi H, Yamada S. Pharmacological effects of saw palmetto extract in the lower urinary tract. Acta Pharmacol. Sin. 2009;
Политика за колачиња
Нашиот сајт користи колачиња (cookies). Со продолжување на користење на сајтот или кликнување на “Во ред” се согласувате со користењето на колачињата и тоа: неопходни колачиња, претпочитани, статистички, маркетиншки, колачиња за перформанси и функционалност и колачиња од социјални медиуми. Некои од овие колачиња се поставени од надворешни провајдери (трети страни).