G-2MRMW9SNMS
Мени
Your Cart

FEMME 7 (1+1) - додаток во исхраната наменет за женската популација за регулирање на хормонални дисбаланси

FEMME 7 (1+1) - додаток во исхраната наменет за женската популација за регулирање на хормонални дисбаланси
FEMME 7 (1+1) - додаток во исхраната наменет за женската популација за регулирање на хормонални дисбаланси
FEMME 7 (1+1) - додаток во исхраната наменет за женската популација за регулирање на хормонални дисбаланси
FEMME 7 (1+1) - додаток во исхраната наменет за женската популација за регулирање на хормонални дисбаланси
FEMME 7 (1+1) - додаток во исхраната наменет за женската популација за регулирање на хормонални дисбаланси
FEMME 7 (1+1) - додаток во исхраната наменет за женската популација за регулирање на хормонални дисбаланси
FEMME 7 (1+1) - додаток во исхраната наменет за женската популација за регулирање на хормонални дисбаланси
990.00Ден
Без данок: 990.00Ден
  • Залиха: Во залиха
  • Модел: FEMME7

ФЕМ 7 е додаток во исхраната наменет за женската популација за регулирање на хормонални дисбаланси, смирување на тегоби кои се јавуваат како последица на нарушена хормонска продукција и баланс, подобрување на плодноста на жените, како и намалување на нивото на стрес кај жените.

Препаратот е наменет за сите жени кои имаат типични симптоми на хормонален дисбаланс или промени кои доаѓаат со годините и намалување на хормонската активност, како што се силна иритабилност, нервоза, променливо расположение и преголема емотивност, депресија, нескротлива желба за храна, подуеност во пределот на стомакот, задршка на течности и отоци, преголема чувствителност на градите, нарушен сон, главоболки и општи грчеви и болки во пределот на стомакот и телото и појавата на чести топлотни бранови, потење и срцебиење (при влезот во менопауза).

Редовната употреба на ФЕМ 7 помага во:
- Смирување на стресот, напнатоста, иритабилноста и нервозата поврзани со хормонски флуктации, ПМС или други дисбаланси;
- Намалување на подуеноста на стомакот и отоците во телото;
- Намалување на појавата на топлотни бранови, препотување, срцебиење при пери менопауза и влезот во менопауза;
- Смирување на симптомите на депресија при менопауза;
- Подобра регулација на сонот (во периодот на перименопауза и менопауза);
- Подобрување на либидото, способноста за полов однос и плодноста вo репродуктивниот период од животот.
- Подобрена регулација на циклусот (редовноста и должината на циклусот); (помага да се намалат обилни краварења, болките, грчевите и да се скрати
траењето на менструацијата).
- Подобрување на плодноста, стимулација на овулацијата, редовниот циклус и баланс на хормоните потребни за зачнување.


Состав: Екстракт од корен од Мака (Lepidium meyenii Walp.), екстракт од Див јам (Dioscorea opposita Thunb), екстракт од Ашваганда (Ashwagandha.), екстракт од Црвена детелина (Trifolium pratense L.), екстракт од Зелен чај (Camellia Sinensis), екстракт од Млечен трн -Силимарин, (Silybum marianum), индол-3-карбинол. Придружни состојки малтодекстрин, карбоксиметил целулоза.

Начин на употреба: Да се земаат по 1-2 капсула на ден, пред оброк.
Ако се зема 1 капсула, да се зема наутро, а 2, една наутро, а една попладне, пред ручек.
Намена: Жени на возраст од 18 па до 55/60 години.

Пакување: пластична амбалажа, 500 мг капсули, 60 капсули.

Политика за колачиња
Нашиот сајт користи колачиња (cookies). Со продолжување на користење на сајтот или кликнување на “Во ред” се согласувате со користењето на колачињата и тоа: неопходни колачиња, претпочитани, статистички, маркетиншки, колачиња за перформанси и функционалност и колачиња од социјални медиуми. Некои од овие колачиња се поставени од надворешни провајдери (трети страни).