Мени
Your Cart

100% WHEY Protein, 1500g - with vanilla flavor

100% WHEY Protein, 1500g - with vanilla flavor
100% WHEY Protein, 1500g - with vanilla flavor
1,990.00Ден
Ex Tax: 1,990.00Ден
  • Stock: In Stock
  • Model: 100% WHEY Protein, 1500g - with vanilla flavor

100% WHEY PROTEIN е диететски производ од висококвалитетни протеини од сурутка наменет за поддршка  на растот, закрепнување и одржување на мускулите. Го снабдува вашето тело со висококвалитетни протеини за да го поддржи закрепнувањето после тренинг и растот на мускулите. Можете да го земете и како енергичен појадок во движење. Содржи висококвалитетен протеин ( ги содржи сите есенцијални аминокиселини - хистидин, изолеуцин, леуцин, лизин, метионин, фенилаланин, треонин, триптофан и валин). Се приготвува лесно и има одличен кремаст вкус на ванила. 

Состојки: Концентрат од протеин од кравја сурутка (од млеко; емулгатор сончогледов лецитин), згуснувач (ксантан гума), ароми (чоколадо, лешник, млеко и ванила), прехранбена боја (на ванила), силициум диоксид, засладувач (сукралоза). 

Упатство за употреба: За да приготвите вкусен протеински напиток, измешајте 2 мерици од правот (30 гр.) со 250 мл млеко (препорачливо со 1,5 % масленост) или вода и добро промешајте додека да добиете хомоген напиток.

Пред секоја употреба нежно протресете ја кутијата бидејќи состојките може да се наталожат на дното на кутијата.

Производот користете го во рамките на урамнотежена и разновидна исхрана, како дел од здрав и активен начин на живот.

Notification...