421279682
меню
Your Cart

Bone Protect

Bone Protect
-18 %
Bone Protect
895.00Ден
1,095.00Ден
Без данок: 895.00Ден
  • Залиха: Во залиха
  • Модел: Bone Protect
Тагови: Bone Protect

БОН ПРОТЕКТ е храна за посебна медицинска намена за диететско регулирање на состојби при намалена густина (остеопенија и остеопороза) на коските. 

Состав: Калциум (Calcium Carbonate), Maгнезиум (Magnesium Citrate), Витамин Ц (Ascorbic acid), Калиум (Potassium chloride), Цинк (Zinc Picolinate), Силициум (Silicon Dioxide), Бор (Boron Citrate), Витамин К2 (Menaquinone MK-7), Витамин Д3 (Cholecalciferol). 


Начин на употреба: Една капсула дневно, по јадење со чаша вода.

Политика за колачиња
Нашиот сајт користи колачиња (cookies). Со продолжување на користење на сајтот или кликнување на “Во ред” се согласувате со користењето на колачињата и тоа: неопходни колачиња, претпочитани, статистички, маркетиншки, колачиња за перформанси и функционалност и колачиња од социјални медиуми. Некои од овие колачиња се поставени од надворешни провајдери (трети страни).