ПМС комплекс 1+1 ГРАТИС

product picture
product picture
995 МКД

Пакување: пластично пакување, 500 мг, 30 капсули.

Дозирање и начин на употреба: Се земаат 1 до 2 капсули на ден со вода пред оброк.

ПМС Комплекс е додаток во исхраната билни екстракти кој помага во одржување на хормоналниот баланс и олеснување на симптомите на ПМС кај жените.

Редовниот внес на ПМС Комплекс обезбедува:

- екстракти од уникатни адаптогени билки како мака, јам, црвена детелина и ашваганда, кои помагаат во смирување на стресот, напнатоста, иритабилноста, нервозата и другите несакани ефекти на предменструалниот синдром;

- фитоелементи како екстракт од млечен трн, зелен чај и индол-3-карбинол кои помагаат во елиминација на токсините кои влијаат на хормоните и репродуктивното здравје, го чистат телото и ја подобруваат регулацијата на течностите;

- билни екстракти за подобрување на расположението, сонот и квалитетот на живот во периодот на перименопаузата и менопаузата.

ПМС КОМПЛЕКС е додаток во исхраната наменет за женската популација која има потреба од регулирање на предменструалниот синдром, хормонални дисбаланси во текот на репродуктивниот период од животот, како и при влезот во пери-менопауза или менопауза, како и за жените кои имаат потреба од одржување на здравјето и функцијата на репродуктивниот систем.

Натура терапи лојалти

Како до подароци

Што повеќе купуваш, повеќе добиваш.
Како да станеш дел од програмата ?
Со купување на производ, во било кој продажен центар на Натура Терапи низ целата држава, или преку центарот за грижа на корисници, ќе добиете Ваша Картичка за лојалност со единствен број и ќе освоите поени за направената нарачка.

Доколку немате Картичка за лојалност, а направите он-лајн купување преку веб страната или социјалните мрежи, самиот систем ќе Ви додели број на картичка со автоматски внесени освоени поени.
Што добиваш ?
Со собраните поени, како член на Програмата за лојалност на компанијата, имате единствена можност да освоите подарок по желба, од листата на подароци која може да ја погледнете овде Лојалти продукти.

Освојте подарок уште со првата нарачка или собирајте поени за вашиот омилен производ!
Како до поени ?
Со секое наредно купување, за секој купен единечен производ или сет производи, преку продажните центри, центарот за грижа или он-лајн медиумите Вие освојувате поени.

Најавете се на веб страната и во секое време следете ја состојбата со поените и нивната вредност во понудената листа на подароци.
Loyalty