Простатол Комплекс 2+1 + Епимедиум Комплекс

product picture
product picture
1.990 МКД

ПРОСТАТОЛ КОМПЛЕКС е додаток на исхраната кој содржи специфични билни екстракти и цинк и е наменет за одржување на здравјето и функцијата на простатата и уринарниот систем кај возрасната машка популација.

Редовниот внес на Простатол обезбедува:

- уникатни состојки како екстракти од нискорастечка палма, семки од тиква, Африканска слива и коприва кои помагаат во одржување на нормална честота на празнење на мочниот меур и негово лесно и целосно празнење;

- екстракти од домат (ликопен) и калинка кои се извор на антиоксиданти, кои заедно со цинкот помагаат во одржување на нормалната функција и метаболизам на клетките на простатата;

- цинкот е минерал кој е неопходен за нормалната функција на тестостеронот и репродуктивниот систем кај мажите;

- Цинк, екстракт од Африканска слива и други природни елементи потребни за оджување на здравјето и фунцкијата на простатата, нивоата на тестостерон и репродуктивното здравје на мажите.

ПРОСТАТОЛ КОМПЛЕКС е наменет за сите возрасни мажи кои имаат проблеми со зголемена/старачка простата (бенигна хиперплазија на простатата – потреба од зачестено мокрење навечер, тешкотии при мокрењето, слаб млаз на урината и др.), хронични или акутни воспаленија на простатата, воспаление на мочниот меур (циститис), инфекции на семениците (тестисите) и семеводите, мажи со ниско ниво на тестостерон, намалено либидо и сексуална функција.

ЕПИМЕДИУМ КОМПЛЕКС - најдобар 100% природен препарат за подобрување на потенцијата и издржливоста кај мажите!

Употребата на ЕПИМЕДИУМ КОМПЛЕКС помага во:

- зголемување на потентноста, т.е. подобрување на еректилната функција;

- подобрување на либидото (желбата и интересот);

- регулирање на нивоата на тестостерон;

- подобрување на силата и издржливоста во сексуалната изведба и севкупното ниво на енергија и виталност.

100% природен состав без несакани дејства! Уникатна комбинација на екстракти од Епимедиум, Трибулус, Мака, Женшен, Ѓумбир, Коприва, Лесер Галангал и Тиква за силна потенција во секое животно доба!

Препаратот е наменет за сите возрасни мажи со еректилна дисфункција (нарушена способност за ерекција), намалена желба и неможност за изведба, како и сите кои сакаат да си ја подобрат потентноста, издржливоста и енергијата.


Можеби ќе ви се допадне

Натура терапи лојалти

Како до подароци

Што повеќе купуваш, повеќе добиваш.
Како да станеш дел од програмата ?
Со купување на производ, во било кој продажен центар на Натура Терапи низ целата држава, или преку центарот за грижа на корисници, ќе добиете Ваша Картичка за лојалност со единствен број и ќе освоите поени за направената нарачка.

Доколку немате Картичка за лојалност, а направите он-лајн купување преку веб страната или социјалните мрежи, самиот систем ќе Ви додели број на картичка со автоматски внесени освоени поени.
Што добиваш ?
Со собраните поени, како член на Програмата за лојалност на компанијата, имате единствена можност да освоите подарок по желба, од листата на подароци која може да ја погледнете овде Лојалти продукти.

Освојте подарок уште со првата нарачка или собирајте поени за вашиот омилен производ!
Како до поени ?
Со секое наредно купување, за секој купен единечен производ или сет производи, преку продажните центри, центарот за грижа или он-лајн медиумите Вие освојувате поени.

Најавете се на веб страната и во секое време следете ја состојбата со поените и нивната вредност во понудената листа на подароци.
Loyalty