АЛОЕ РОЈАЛ 0,5 Л

product picture
product picture
995 МКД

АЛОЕ РОЈАЛ

Пакување: 500мл, пластично пакување.

Дозирање и начин на примена: Се препорачува внес на 5-20мл, 1-3 пати на ден пред oброк, зависно од потребите и состојбата

Алое Ројал е додаток на исхраната со 100% гел од алое (сертифицирано органско алое од видот Barbadensis Miller) и матичен млеч, збогатен со мед, прополис и екстракт од мајчина душичка.

Редовниот внес на Алое Ројал помага во:

• подобрување на имунитетот и одржување на имуната функција на организмот;

• поддршка во спречување на развојот на инфекции на дишните патишта предизвикани од патогени микроорганизми;

• подобрување на нивото на енергија, сила и виталност на организмот;

Алое Ројал е наменет за сите лица, деца над 3 годишна возраст и возрасни кои имаат потреба од зајакнување и одржување на имунитетот, деца и лица со послаб имунитет склони кон чести настинки и инфекции, деца и лица со прележани воспаленија на бели дробови, постари изнемоштени лица со хронични болести, после операции.


Можеби ќе ви се допадне

Natura Threpy лојалти

Како до поени ?

Што повеќе купуваш, повеќе поени добиваш.
Loyalty