Златна МАСКА (24 Каратна со Колаген) (3+2) ПАКЕТ

product picture
product picture
990 МКД

Пакување: Единечно пакување за еднократна употреба
Начин на употреба: Се препорачува употреба еднаш во неделата (на чисто и суво лице).

Иновативна маска за лице направена со чисто 24 каратно злато и уникатни природни состојки со цел да ви овозможи неверојатно свеж, младешки изглед на лицето. Чистото злато има способност да го спречи унишувањето на еластинот и колагенот во кожата, ја стимулира нејзината обнова директно во длабоките слоеви, ги спречува штетните слободни радикали, а во комбинација со другите состојки овозможува нејзина регенерација и подобрена еластичност, цврстина, тен и облик на лицето. Се препорачува за сите типови кожа!

Ефекти од примената на 24каратната златна маска со колаген:

• Моментално ја подига и зацврснува кожата;

• Навлажнува и хидратира;

• Ги осветлува тенот и дава сјај;

• Го елиминира отокот и го подобрува обликот на лицето;

• Штити од штетното влијание на сонцето и спречува стареење;

• Ја активира регенерацијата на клеточно ниво;

• Го обновува колагенот и еластинот;

• Ја балансира pH вредноста;

• Измазнува и ги смирува воспаленијата

Натура терапи лојалти

Како до подароци

Што повеќе купуваш, повеќе добиваш.
Како да станеш дел од програмата ?
Со купување на производ, во било кој продажен центар на Натура Терапи низ целата држава, или преку центарот за грижа на корисници, ќе добиете Ваша Картичка за лојалност со единствен број и ќе освоите поени за направената нарачка.

Доколку немате Картичка за лојалност, а направите он-лајн купување преку веб страната или социјалните мрежи, самиот систем ќе Ви додели број на картичка со автоматски внесени освоени поени.
Што добиваш ?
Со собраните поени, како член на Програмата за лојалност на компанијата, имате единствена можност да освоите подарок по желба, од листата на подароци која може да ја погледнете овде Лојалти продукти.

Освојте подарок уште со првата нарачка или собирајте поени за вашиот омилен производ!
Како до поени ?
Со секое наредно купување, за секој купен единечен производ или сет производи, преку продажните центри, центарот за грижа или он-лајн медиумите Вие освојувате поени.

Најавете се на веб страната и во секое време следете ја состојбата со поените и нивната вредност во понудената листа на подароци.
Loyalty