Гастро комплекс (250ml) (2+1) ГРАТИС

product picture
product picture
1.990 МКД

Пакување: 250мл стаклено шише.
Дозирање и начин на употреба: Се зема по 5мл два пати на ден (една лажица од 5 мл се меша во 2-2,5 дл вода и се пие наутро, 1 ч пред оброк и навечер, 1 час пред оброк или 1 час пред спиење, зависно од состојбата). Едно ши

ГАСТРО КОМПЛЕКС е 100% природен додаток на исхраната, составен од пчелни продукти (матичен млеч, прополис и перга), ферментиран сок од диви јаболки и 16 билни екстракти наменет за заштита и подобрување на функцијата на органите за дигестија.

Редовниот внес на Гастро Комплекс овозможува внес на:

• ензими од ферментираниот јаболков сок важни за дигестија на храната во желудникот;

• матичен млеч и прополис кои содржат специфични состојки кои се добри за имуната функција и во научни студии имаат покажано анти-воспалително, анти-микробно и анти-вирално дејство;

• широк комплекс на билни екстракти кои традиционално во народната медицина се користеле за подобрување на дигестијата и заштита од инфекции, чии својства денес се потврдуваат и во научни истражувања;

Додатокот е наменет за сите кои имаат проблеми со гастритис, чир или други воспаленија и бактериски инфекции на желудникот (инфекции со Хеликобактер Пилори и др.), мачнини, болки и печење во ждрелото, хранопроводот и желудникот, подуеност, гасови или запек како последица на недостаток на ензими и лоша дигестија на храната, сите кои имаат диареа, колитис и други воспаленија на тенкото и дебелото црево предизвикани од бактерии, паразити, кандида или интолерантности на храна, кај лица со намалена секреција на жолчка или камчиња во жолчката, како и кај лица со автоимуни состојби на дигестивните органи.

Гастро Комплекс е хомогенизиран производ составен од пчелини продукти (матичен млеч, прополис и перга), ферментиран сок од диви јаболки и 16 билни екстракти (Анасон, Петровец, Жалфија, Ајдучка трева, Босилек, Планински чај, Црвен кантарион, Жолт кантарион, Нане/Мента, Мајоран, Камилица, Чубрица и Линцура) со докажано стимулативно, муколитичко, антимикробно и антивоспалително дејство. Производот е 100% природен производ и гарантирано не содржи: вештачки бои, емулгатори, адитиви и конзерванси. Исто така, производот не содржи траги од глутен, казеин, јајца, јатки или други алергени, со исклучок на мед и прополис.


Можеби ќе ви се допадне