ПРОСТАТОЛ комплекс

product picture
product picture
995 МКД

Пакување: пластично капување, 500 мг, 30 капсули.
Дозирање и начин на употреба: Се земаат 1 до 2 капсули на ден со вода по оброк.

ПРОСТАТОЛ КОМПЛЕКС е додаток на исхраната кој содржи специфични билни екстракти и цинк и е наменет за одржување на здравјето и функцијата на простатата и уринарниот систем кај возрасната машка популација.

Редовниот внес на Простатол обезбедува:

- уникатни состојки како екстракти од нискорастечка палма, семки од тиква, Африканска слива и коприва кои помагаат во одржување на нормална честота на празнење на мочниот меур и негово лесно и целосно празнење;

- екстракти од домат (ликопен) и калинка кои се извор на антиоксиданти, кои заедно со цинкот помагаат во одржување на нормалната функција и метаболизам на клетките на простатата;

- цинкот е минерал кој е неопходен за нормалната функција на тестостеронот и репродуктивниот систем кај мажите;

- Цинк, екстракт од Африканска слива и други природни елементи потребни за оджување на здравјето и фунцкијата на простатата, нивоата на тестостерон и репродуктивното здравје на мажите.

ПРОСТАТОЛ КОМПЛЕКС е наменет за сите возрасни мажи кои имаат проблеми со зголемена/старачка простата (бенигна хиперплазија на простатата – потреба од зачестено мокрење навечер, тешкотии при мокрењето, слаб млаз на урината и др.), хронични или акутни воспаленија на простатата, воспаление на мочниот меур (циститис), инфекции на семениците (тестисите) и семеводите, мажи со ниско ниво на тестостерон, намалено либидо и сексуална функција.


Можеби ќе ви се допадне

Natura Threpy лојалти

Како до поени ?

Што повеќе купуваш, повеќе поени добиваш.
Loyalty