СНАИЛ КОМПЛЕКС(Snail Complex) cps 30

product picture
product picture
995 МКД

Пакување: 30 капсули, пластично пакување.
Дозирање и начин на употреба: се зема 1 капсула на ден, најдобро наутро пред оброк.

Снаил Комплекс e додаток на исхраната со екстракт од полжав, екстракти од куркума, босвелија и витамин Ц, наменет за одржување на здравјето на зглобовите и сврзното ткиво. Содржи уникатна формула базирана на единствениот, оригинален Nutrilex протеински комплекс од секрет од полжав (со Алантоин).

Редовната употреба на Снаил Комплекс овозможува внесување на:

• „Нутрилекс“ ® протеински комплекс од екстракт од полжав, со Алантоин за здрава рскавица, подмачкани и подвижни зглобови;

• куркумин и екстракт од босвелија. Согласно ЕФСА, куркуминот делува антиинфламаторно и помага во ослободување на болките во зглобовите и мускулите (ЕФСА прифатено тврдење ИД 2598), а босвелијата ги одржува зглобовите разладени и слободни во движењето (ЕФСА) прифатено тврдење ИД 4000);

• витамин Ц кој помага во продукцијата на колаген и е нопходен за обнова и функција на сврзното ткиво во зглобовите (ЕФСА прифатено тврдење ИД 1226);

Препаратот е наменет за сите кои страдаат од артритис (гонартроза, коксартроза и други форми на остеоартритис и ревматоиден артритис), проблеми со лигаменти, тетиви, спортски и други повреди, или дегенеративни промени на зглобовите. Исто така, помага и кај лица со заболувања и повреди на рбетниот столб и карлицата како ишијас, лумбаго, спондилоза и др.


Можеби ќе ви се допадне

Natura Threpy лојалти

Како до поени ?

Што повеќе купуваш, повеќе поени добиваш.
Loyalty