меню
Your Cart

ОЛИВАЛ SUPER MRKVA СУВО МАСЛО ЗА ЗАБРЗАНО ПОТЕМНУВАЊЕ

ОЛИВАЛ SUPER MRKVA СУВО МАСЛО ЗА ЗАБРЗАНО ПОТЕМНУВАЊЕ
ОЛИВАЛ SUPER MRKVA СУВО МАСЛО ЗА ЗАБРЗАНО ПОТЕМНУВАЊЕ
560.00Ден
Без данок: 560.00Ден
  • Залиха: Во залиха
  • Модел: Tesori Di Mare

Super Mrkva сувото масло е наменето за забрзано и интензивно потемнување на кожата. Збогатено е со природен пигмент од морков, бета каротен. Брзо се апсорбира, ја штити и негува кожата. Маслото не остава маслени траги и се препорачува за лица кои веќе имаат добра подлога и сакаат да постигнат интензивен исoнчан тен.

 

Предупредување: Маслото не содржи заштитен фактор и не штити од сончевите зраци при долготрајно изложување. Затоа пред користење на маслото се препорачува да се нанесе млеко или масло за заштита од сонце со поголем фактор. Прекуумереното сончање е многу штетно за здравјето.

 

100 мл


Состојки: Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Paraffinum Liquidum, Sesamum Indicum Seed Oil, Olea Europaea Fruit Oil, Helianthus Annuus Seed Oil, Undecane, Tridecane, Juglans Regia Leaf Extract, Tocopheryl Acetate, Beta-Carotene, Parfum, Amylcinnamyl Alcohol, Hexyl Cinnamal, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid

Политика за колачиња
Нашиот сајт користи колачиња (cookies). Со продолжување на користење на сајтот или кликнување на “Во ред” се согласувате со користењето на колачињата и тоа: неопходни колачиња, претпочитани, статистички, маркетиншки, колачиња за перформанси и функционалност и колачиња од социјални медиуми. Некои од овие колачиња се поставени од надворешни провајдери (трети страни).