меню
Your Cart

ОЛИВАЛ SUNMILK МЛЕКО ЗА СОНЧАЊЕ СПФ50

ОЛИВАЛ SUNMILK МЛЕКО ЗА СОНЧАЊЕ СПФ50
ОЛИВАЛ SUNMILK МЛЕКО ЗА СОНЧАЊЕ СПФ50
1,000.00Ден
Без данок: 1,000.00Ден
  • Залиха: Во залиха
  • Модел: Tesori Di Mare

Млекото за сончање со заштитен фактор 50 овозможува потполна заштита на чувствителната кожа на лицето и телото од штетните УВА и УВБ зраци. Заштитата се темели од комбинацијата на минерални и хемиски филтри збогатени со масло од маслинки и какао путер. Се препорачува за лица со светол тен и оние кои се склони кон алергија од сонце. Млекото е водоотпорно и има пријатен мирис на кокос.

 

Употреба: Нанесете обилно и рамномерно на кожата пред изложување на сонце. Повторете ја заштитата по пливање, потење или бришење, или минимум на секои 2 часа.

 

Предупредување: Не се изложувајте предолго на сонце иако користите производи за заштита. Прекуумереното сончање е многу штетно за здравјето. Во случај на контакт со очите, темелно исплакнете со вода.

 

200 мл


Состојки: Aqua, Octocrylene, Homosalate, Ethylhexyl Salicylate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Ethylhexyl Methoxycinnamate, C12-15 Alkyl Benzoate, Sorbitan Oleate, PEG-30 Dipolyhydroxystearate, Stearyl Alcohol, Titanium Dioxide, Glycerin, Polysorbate 80, Caprylic/ Capric Triglyceride, Dimethicone, Hydrogenated Dimer Dilinoleyl/Dimethylcarbonate Copolymer, Phenoxyethanol, Cyclopentasiloxane, Cyclohexasiloxane, Theobroma Cacao Seed Butter, Isopropyl Myristate, Olea Europaea Fruit Oil, Magnesium Sulfate, Xanthan Gum, Hydrogenated Castor Oil, Cera Alba, Stearic Acid, Ethylhexylglycerin, Parfum, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Silica, Benzyl Alcohol, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Limonene, Coumarin

Политика за колачиња
Нашиот сајт користи колачиња (cookies). Со продолжување на користење на сајтот или кликнување на “Во ред” се согласувате со користењето на колачињата и тоа: неопходни колачиња, претпочитани, статистички, маркетиншки, колачиња за перформанси и функционалност и колачиња од социјални медиуми. Некои од овие колачиња се поставени од надворешни провајдери (трети страни).