меню
Your Cart

ОЛИВАЛ ШАМПОН ОД ЧИЧЕК

ОЛИВАЛ ШАМПОН ОД ЧИЧЕК
ОЛИВАЛ ШАМПОН ОД ЧИЧЕК
365.00Ден
Без данок: 365.00Ден
  • Залиха: Во залиха
  • Модел: Tesori Di Mare

Шампонот од чичек е наменет за оштетена и сува коса. Значајно го намалува опаѓањето на косата, го зајакнува нејзиниот корен и ја намалува појавата на првут, додека истовремено ја чисти косата и го обновува скалпот. Главните носители на дејството се инулин, етерично масло и танин со противвоспалително и антимикробно дејство. Пантенолот го регенерира скалпот и ја храни косата, продирајќи длабоко во нејзиниот корен. Шампонот е pH неутрален, не содржи SLS (туку алтернатива SLES) и силикон.

 

За екстра ефект и поголеми резултати, препорачуваме да се комбинира со маслото од чичек (како пакување за коса, пред миење)

 

250 мл


Состојки: Aqua, Disodium Lauryl Sulfosuccinate, Sodium Cocoyl Isethionate, Zea Mays Starch, Cetearyl Alcohol, Glycerin, Hydrogenated Castor Oil, Cocamidopropyl Betaine, CI 77891, Sodium Laureth Sulfate, Sesamum Indicum Seed Oil, Arctium Lappa Root Extract, Panthenol, Parfum, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Citric Acid, Methylchloroisothiazolinone, Methylisothiazolinone, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Hexyl Cinnamal, Citronellol, Limonene, Linalool, CI 19140

Политика за колачиња
Нашиот сајт користи колачиња (cookies). Со продолжување на користење на сајтот или кликнување на “Во ред” се согласувате со користењето на колачињата и тоа: неопходни колачиња, претпочитани, статистички, маркетиншки, колачиња за перформанси и функционалност и колачиња од социјални медиуми. Некои од овие колачиња се поставени од надворешни провајдери (трети страни).