меню
Your Cart

ОЛИВАЛ РИЦИНУСОВО МАСЛО ЗА КОСА, ТРЕПКИ И ВЕЃИ

ОЛИВАЛ РИЦИНУСОВО МАСЛО ЗА КОСА, ТРЕПКИ И ВЕЃИ
ОЛИВАЛ РИЦИНУСОВО МАСЛО ЗА КОСА, ТРЕПКИ И ВЕЃИ
300.00Ден
Без данок: 300.00Ден
  • Залиха: Во залиха
  • Модел: Tesori Di Mare

Рицинусовото масло е многу богато и густо, а нежно за кожата. Го поттикнува растот на косата, трепките и веѓите. Со секојдневно премачкување на трепките со неколку капки од маслото, ќе се забрза нивниот раст и ќе се зголеми нивната густина и сјај. Може да се користи како самостоен производ или како пакување за коса во комбинација со други масла.

 

Тип на коса: Сите типови на коса.

 

60 мл


Состојки: Ricinus Communis Seed Oil, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Parfum, Limonene, Linalool

Политика за колачиња
Нашиот сајт користи колачиња (cookies). Со продолжување на користење на сајтот или кликнување на “Во ред” се согласувате со користењето на колачињата и тоа: неопходни колачиња, претпочитани, статистички, маркетиншки, колачиња за перформанси и функционалност и колачиња од социјални медиуми. Некои од овие колачиња се поставени од надворешни провајдери (трети страни).