меню
Your Cart

ОЛИВАЛ ПЕПТИДНА КРЕМА П

ОЛИВАЛ ПЕПТИДНА КРЕМА П
ОЛИВАЛ ПЕПТИДНА КРЕМА П
1,050.00Ден
Без данок: 1,050.00Ден
  • Залиха: Во залиха
  • Модел: Tesori Di Mare

Пептидната крема П е базирана на делувањето на пептидите во комбинација со масла од макадамија и бадем. Ја хидрира и храни кожата, ја “заклучува” влагата со што се зајакнува делувањето на серумот и се освежува тенот.

 

Пептидната крема П содржи Matrixyl®3000, комплекс на пептиди кои служат како клеточни комуникатори и ја активираат регенерацијата на кожата одвнатре. Делуваат на подобрување на тонусот и еластичноста на кожата и го измазнуваат тенот.

 

Употреба: Во рутината кремата се нанесува по Пептидниот серум П, а може да се користи и наутро и навечер. Кремата е идеална надолопна на негата со ретониди, односно серуми како Оливал Витамин РА серумот.

 

Тип на кожа: Сува, нормална и комбинирана кожа.

 

50 мл

Политика за колачиња
Нашиот сајт користи колачиња (cookies). Со продолжување на користење на сајтот или кликнување на “Во ред” се согласувате со користењето на колачињата и тоа: неопходни колачиња, претпочитани, статистички, маркетиншки, колачиња за перформанси и функционалност и колачиња од социјални медиуми. Некои од овие колачиња се поставени од надворешни провајдери (трети страни).