меню
Your Cart

ОЛИВАЛ ОСВЕЖИТЕЛЕН ТОНИК СО МАСЛО ОД СМИЛ

ОЛИВАЛ ОСВЕЖИТЕЛЕН ТОНИК СО МАСЛО ОД СМИЛ
ОЛИВАЛ ОСВЕЖИТЕЛЕН ТОНИК СО МАСЛО ОД СМИЛ
515.00Ден
Без данок: 515.00Ден
  • Залиха: Во залиха
  • Модел: Tesori Di Mare

Освежителниот тоник за лице е комбинација од етерично масло од смил, екстракт од семки од грозје и алое вера. Нежно тонизира, ја смирува и хидрира кожата, ја заштитува хидролипидната бариера, го смирува црвенилото и ја урамнотежува pH вредноста.

 

Употреба: Нанесете од тоникот на памукче или на дланка и поминете го лицето и вратот. Се користи наутро и навечер, по чистење на лицето, како подлога за серум, масло или крема.

 

Тип на кожа: Сите типови на кожа.

 

200 мл


Состојки: Aqua, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Vitis Vinifera Seed Extract, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Tocopherol, Glycerin, Alcohol Denat., Helichrysum Italicum Flower Oil, Benzyl Alcohol, Salicylic Acid, Sorbic Acid, Citric Acid, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Citral, Geraniol, Limonene, Linalool

Политика за колачиња
Нашиот сајт користи колачиња (cookies). Со продолжување на користење на сајтот или кликнување на “Во ред” се согласувате со користењето на колачињата и тоа: неопходни колачиња, претпочитани, статистички, маркетиншки, колачиња за перформанси и функционалност и колачиња од социјални медиуми. Некои од овие колачиња се поставени од надворешни провајдери (трети страни).