меню
Your Cart

ОЛИВАЛ МИЦЕЛАРЕН РАСТВОР СО МАСЛО ОД СМИЛ

ОЛИВАЛ МИЦЕЛАРЕН РАСТВОР СО МАСЛО ОД СМИЛ
ОЛИВАЛ МИЦЕЛАРЕН РАСТВОР СО МАСЛО ОД СМИЛ
430.00Ден
Без данок: 430.00Ден
  • Залиха: Во залиха
  • Модел: Tesori Di Mare

Комбинацијата од моќните мицели и хранливото масло од сусам, нежно и ефективно ја отстрануваат водоотпорната шминка и потврдокорната нечистотија од лицето и вратот. Ја освежува кожата и и ја враќа мекоста без чувство на затегнување. Содржи два типа на бази, односно маслена и водена.
Маслената база содржи природен хлорофил и ефикасно ги отстранува водоотпорната шминка и пудрата. Водената база длабински ги чисти порите и нежните делови на лицето на кожата. Ги храни и негува трепките.

 

Употреба: Убаво протресете го производот пред употреба, нанесете на памукче или крпче за чистење и пребришете ги лицето и вратот. Се користи навечер, како самостоен производ или во рутина за двојно чистење во комбинација со Оливал Мицеларниот гел, Оливал Мицеларната пена или Оливал Амино гелот зависно од потребите на вашата кожа.

 

Производот го носи независниот NATRUE сертификат за природна козметика.

 

Тип на кожа: Сите типови на кожа.


150мл.


Состојки: Aqua, Dodecane, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Sesamum Indicum Seed Oil, Sodium Levulinate, Sodium Benzoate, Helichrysum Italicum Flower Oil, Sodium Chloride, Citric Acid, Limonene, Linalool

Политика за колачиња
Нашиот сајт користи колачиња (cookies). Со продолжување на користење на сајтот или кликнување на “Во ред” се согласувате со користењето на колачињата и тоа: неопходни колачиња, претпочитани, статистички, маркетиншки, колачиња за перформанси и функционалност и колачиња од социјални медиуми. Некои од овие колачиња се поставени од надворешни провајдери (трети страни).