меню
Your Cart

ОЛИВАЛ МАТИРАЧКИ ФЛУИД СО МАСЛО ОД СМИЛ

ОЛИВАЛ МАТИРАЧКИ ФЛУИД СО МАСЛО ОД СМИЛ
ОЛИВАЛ МАТИРАЧКИ ФЛУИД СО МАСЛО ОД СМИЛ
720.00Ден
Без данок: 720.00Ден
  • Залиха: Во залиха
  • Модел: Tesori Di Mare

Нежната, прозрачна и матирачка текстура на Оливал матирачкиот флуид се темели на етеричното масло од смил, сквалан, масло од камелина (лажен лен) и екстракт од тимијан. Внимателно одбраните состојки синергиски ја ублажуваат појавата на акни и мозолчиња, го урамнотежуваат лачењето на себумот и ви даваат смирувачки ефект. Лесната, брзо апсорбирачка формулација, го прави флуидот одлична подлога за шминка.

 

Употреба: Нанесете го флуидот на чиста кожа, самостојно или над претходно нанесени серуми. Може да се користи наутро, навечер или по потреба.

 

Напомена: Производот не содржи додатни бои и мириси. Угодниот растителен бирис потекнува од комплексот на активни состојки, екстрактот од тимијан и етеричното масло од смил.

 

Производот го носи независниот NATRUE сертификат за природна козметика.

 

Тип на кожа: Масна и проблематична кожа

 

50 мл

Политика за колачиња
Нашиот сајт користи колачиња (cookies). Со продолжување на користење на сајтот или кликнување на “Во ред” се согласувате со користењето на колачињата и тоа: неопходни колачиња, претпочитани, статистички, маркетиншки, колачиња за перформанси и функционалност и колачиња од социјални медиуми. Некои од овие колачиња се поставени од надворешни провајдери (трети страни).