меню
Your Cart

ОЛИВАЛ КОРЕКТИВЕН ЦЦ КРЕМ (Light) Светла нијанса

ОЛИВАЛ КОРЕКТИВЕН ЦЦ КРЕМ (Light) Светла нијанса
ОЛИВАЛ КОРЕКТИВЕН ЦЦ КРЕМ (Light) Светла нијанса
770.00Ден
Без данок: 770.00Ден
  • Залиха: Во залиха
  • Модел: Tesori Di Mare

Корективниот CC крем е совршена комбинација од етерично масло од смил, хранливи масла, витамини – биотин (Витамин Х), токоферол (Е), пантенол (Б5) и минерални пигменти кои беспрекорно ја негуваат кожата, се прилагодуваат и ја изедначуваат бојата на тенот. Кремот нуди лесна до средна покривност на неправилностите, ја смирува и храни кожата и ја заштитува од сонцето со помош на заштитниот фактор СПФ12.

 

Употреба: Нанесете го кремот на чисто и суво лице, а отстранете го со Оливал Мицеларните раствори или Оливал Негувателно млеко за лице. За да постигнете матиран ефект, ЦЦ кремата “финиширајте” ја со камена пудра.

 

Напомена: ЦЦ кремата доаѓа во две нијанси: Light (Светла) и Medium (Средна).

 

Тип на кожа: Сите типови на кожа.

 

50 мл


Состојки (Light): Aqua, Glycerin, Caprylic/Capric Triglyceride, Paraffinum Liquidum, Iron Oxides, Cyclopentasiloxane, Dimethicone, Disodium Stearoyl Glutamate, Aluminum Hydroxide, CI 77891, Lauryl Glucoside, Polyglyceryl-2 Dipolyhydroxystearate, Propylene Glycol, Sodium Polyacrylate, Sesamum Indicum Seed Oil, Macadamia Integrifolia Seed Oil, Triticum Vulgare Germ Oil, Olus Oil, Panthenol, Synthetic Fluorphlogopite, Lauroyl Lysine, Helichrysum Italicum Flower Oil, Urea, Disodium Phosphate, Biotin, Citric Acid, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, CI 77492, CI 77491, CI 77499, Limonene, Linalool

Политика за колачиња
Нашиот сајт користи колачиња (cookies). Со продолжување на користење на сајтот или кликнување на “Во ред” се согласувате со користењето на колачињата и тоа: неопходни колачиња, претпочитани, статистички, маркетиншки, колачиња за перформанси и функционалност и колачиња од социјални медиуми. Некои од овие колачиња се поставени од надворешни провајдери (трети страни).