меню
Your Cart

ОЛИВАЛ КОКОС-РИЦИНУС МАСЛО ЗА КОСА

ОЛИВАЛ КОКОС-РИЦИНУС МАСЛО ЗА КОСА
ОЛИВАЛ КОКОС-РИЦИНУС МАСЛО ЗА КОСА
315.00Ден
Без данок: 315.00Ден
  • Залиха: Во залиха
  • Модел: Tesori Di Mare

Ладно цедените масла од кокос и рицинус прават благотворна комбинација за јакнење на косата и виталност на скалпот. Додека кокосовото масло ја храни косата и брзо се апсорбира во нејзината структура, маслото од рицинус ја згустнува косата, го негува скалпот и го поттикнува нејзиниот раст. Маслото се препорачува да се користи како пакување за коса, пред миење.
За повеќе информации погледнете во Опис на производот

 

Тип на коса: Сите типови на коса.

 

60 мл

КАКО СЕ УПОТРЕБУВА МАСЛОТО ОД КОКОС-РИЦИНУС:

  • КАКО ПАКУВАЊЕ ЗА КОСА – вмасирајте го маслото на сува коса и замотајте ја со топол пешкир или марама. Оставете да делува преку целата ноќ или измијте ја косата по 30 мин. со шампон.

Состојки: Ricinus Communis Seed Oil, Cocos Nucifera Oil, Citrus Limon Seed Oil, Tocopheryl Acetate, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Retinyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Limonene, Citral

Политика за колачиња
Нашиот сајт користи колачиња (cookies). Со продолжување на користење на сајтот или кликнување на “Во ред” се согласувате со користењето на колачињата и тоа: неопходни колачиња, претпочитани, статистички, маркетиншки, колачиња за перформанси и функционалност и колачиња од социјални медиуми. Некои од овие колачиња се поставени од надворешни провајдери (трети страни).