меню
Your Cart

ОЛИВАЛ КАМЕН ЗА НЕГА НА СТАПАЛА

ОЛИВАЛ КАМЕН ЗА НЕГА НА СТАПАЛА
ОЛИВАЛ КАМЕН ЗА НЕГА НА СТАПАЛА
170.00Ден
Без данок: 170.00Ден
  • Залиха: Во залиха
  • Модел: Tesori Di Mare

Каменот за нега на стапала во потполност е природен камен добиен од пемза, шупликава и сунѓереста карпа со мала тежина која врши извонредна ексфолијација на стапалата и лесно ги отстранува мртвите клетки од задебелената кожа. Пемза каменот е традиционално најдобар камен за отстранување на тврдата кожа на стапалата, а неговите главни својства се острина, трајност и некршливост.

 

Употреба: По одстојувањето на нозете во Оливал Антибактериската купка, со влажен камен масирајте ги стапалата додека кожата не стане мазна. По масажата за подобар ефект нанесете некоја од Оливал кремите за стапала.


Политика за колачиња
Нашиот сајт користи колачиња (cookies). Со продолжување на користење на сајтот или кликнување на “Во ред” се согласувате со користењето на колачињата и тоа: неопходни колачиња, претпочитани, статистички, маркетиншки, колачиња за перформанси и функционалност и колачиња од социјални медиуми. Некои од овие колачиња се поставени од надворешни провајдери (трети страни).