меню
Your Cart

ОЛИВАЛ ХРАНЛИВА МАСКА СО МАСЛО ОД СМИЛ

ОЛИВАЛ ХРАНЛИВА МАСКА СО МАСЛО ОД СМИЛ
ОЛИВАЛ ХРАНЛИВА МАСКА СО МАСЛО ОД СМИЛ
385.00Ден
Без данок: 385.00Ден
  • Залиха: Во залиха
  • Модел: Tesori Di Mare

Со помош на прочистувачкиот ефект на белата глина, и хранливите својства на маслата од смил, макадамија и екстрактот од камилица, Хранливата маска длабински ја хидрира кожата, ја негува и и дава природен сјај.

 

Употреба: Нанесете подебел слој од маската на лицето и по 10 мин темелно исплакнете со млака вода. За полесно отстранување можете да користите мокро сунѓерче.

 

Предупредување: Можна е појава на привремено црвенило и пецкање, што е нормална и минлива реакција на делувањето на маската.

 

Производот го носи независниот NATRUE сертификат за природна козметика.

 

Тип на кожа: Сува и чувствителна кожа.

 

75 мл


Состојки: Aqua, Sesamum Indicum Seed Oil, Kaolin, Cetearyl Alcohol, Glycerin, Macadamia Integrifolia Seed Oil, Olea Europaea Fruit Oil, Solum Fullonum, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Chamomilla Recutita Extract, Sodium Cetearyl Sulfate, Benzyl Alcohol, Salicylic Acid, Sorbic Acid, Helichrysum Italicum Flower Oil, Limonene, Linalool

Политика за колачиња
Нашиот сајт користи колачиња (cookies). Со продолжување на користење на сајтот или кликнување на “Во ред” се согласувате со користењето на колачињата и тоа: неопходни колачиња, претпочитани, статистички, маркетиншки, колачиња за перформанси и функционалност и колачиња од социјални медиуми. Некои од овие колачиња се поставени од надворешни провајдери (трети страни).