меню
Your Cart

ОЛИВАЛ ХРАНЛИВ ПИЛИНГ СО МАСЛО ОД СМИЛ

ОЛИВАЛ ХРАНЛИВ ПИЛИНГ СО МАСЛО ОД СМИЛ
ОЛИВАЛ ХРАНЛИВ ПИЛИНГ СО МАСЛО ОД СМИЛ
385.00Ден
Без данок: 385.00Ден
  • Залиха: Во залиха
  • Модел: Tesori Di Mare

Збогатен со етерично масло од смил, масла од сусам и фино иситнети зрнца од коски од маслинки и кајсија, Хранливиот пилинг ефективно ја чисти кожата на лицето, ја остава мазна, нахранета и свежа.

 

Употреба: Нанесете од пилингот на влажно лице, нежно масирајте, оставете да делува 2 до 3 минути и исплакнете со млака вода.

 

Производот го носи независниот NATRUE сертификат за природна козметика.

 

Тип на кожа: Сува и чувствителна кожа.

 

75 мл


Состојки: Aqua, Sesamum Indicum Seed Oil, Cetearyl Alcohol, Olea Europaea Fruit Oil, Glycerin, Prunus Armeniaca Seed Powder, Olea Europaea Seed Powder, Sodium Cetearyl Sulfate, Benzyl Alcohol, Salicylic Acid, Sorbic Acid, Helichrysum Italicum Flower Oil, Limonene, Linalool

Политика за колачиња
Нашиот сајт користи колачиња (cookies). Со продолжување на користење на сајтот или кликнување на “Во ред” се согласувате со користењето на колачињата и тоа: неопходни колачиња, претпочитани, статистички, маркетиншки, колачиња за перформанси и функционалност и колачиња од социјални медиуми. Некои од овие колачиња се поставени од надворешни провајдери (трети страни).