меню
Your Cart

ОЛИВАЛ АВОКАДОВО МАСЛО ЗА КОСА

ОЛИВАЛ АВОКАДОВО МАСЛО ЗА КОСА
ОЛИВАЛ АВОКАДОВО МАСЛО ЗА КОСА
390.00Ден
Без данок: 390.00Ден
  • Залиха: Во залиха
  • Модел: Tesori Di Mare

Маслото од авокадо делува регенеративно на фарбана и избелена коса, и го враќа природниот сјај, боја и исполнетост. Богато е со витамините А, Б, Д, Е, К, лецитин и есенцијални масни киселини, кои го хранат скалпот и коренот на косата. Маслото е моќен антиоксиданс кој ги неутрализира слободните радикали и значително го успорува процесот на пукање на влакното и стареењето на косата.
За повеќе информации погледнете во Опис на производот

 

Тип на коса: Сува, оштетена, фарбана и избелена коса.

 

60 мл

КАКО СЕ УПОТРЕБУВА МАСЛОТО ОД АВОКАДО:

  • КАКО ПАКУВАЊЕ ЗА КОСА – вмасирајте го маслото на сува коса и замотајте ја со топол пешкир или марама. Оставете да делува преку целата ноќ или измијте ја косата по 30 мин. со Оливал Шампонот од авокадо.
  • ЗА СЕКОЈДНЕВНА УПОТРЕБА – за подобар сјај на косата нанесете неколку капки од маслото на дланките и рамномерно распределете го по врвовите на косата.

Состојки: Paraffinum Liquidum, Olea Europaea Fruit Oil, Persea Gratissima Oil, Isopropyl Myristate, Parfum, Tocopheryl Acetate, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Retinyl Palmitate, Benzyl Alcohol, Limonene

Политика за колачиња
Нашиот сајт користи колачиња (cookies). Со продолжување на користење на сајтот или кликнување на “Во ред” се согласувате со користењето на колачињата и тоа: неопходни колачиња, претпочитани, статистички, маркетиншки, колачиња за перформанси и функционалност и колачиња од социјални медиуми. Некои од овие колачиња се поставени од надворешни провајдери (трети страни).