меню
Your Cart

ОЛИВАЛ АКТИВЕН ПИЛИНГ СО МАСЛО ОД СМИЛ

ОЛИВАЛ АКТИВЕН ПИЛИНГ СО МАСЛО ОД СМИЛ
ОЛИВАЛ АКТИВЕН ПИЛИНГ СО МАСЛО ОД СМИЛ
480.00Ден
Без данок: 480.00Ден
  • Залиха: Во залиха
  • Модел: Tesori Di Mare

Активниот пилинг е базиран на прочистувачкото дејство на активниот јаглен и коските од кајсија и маслинка. Пилингот темелно ја чисти кожата, додека етеричното масло од смил ја поттикнува нејзината регенерација. По нанесувањето, кожата е пријатно затегната, мека и мазна.

 

Употреба: Нанесете го пилингот на суво лице и врат, нежно масирајте и по 2-3 мин. обилно исплакнете. Се користи еднаш неделно, а потоа кожата нахранете ја со серум и богата или хидратантна крема за лице.

 

Тип на кожа: Комбинирана и масна кожа.

 

Производот е формулиран според принципите на зелената хемија, односно не содржи микропластика.

 

75 мл


Состојки: Aqua, Sesamum Indicum Seed Oil, Cetearyl Alcohol, Olea Europaea Fruit Oil, Glycerin, Prunus Armeniaca Seed Powder, Olea Europaea Seed Powder, Sodium Cetearyl Sulfate, Benzyl Alcohol, Salicilyc Acid, Sorbic Acid, Helichrysum Italicum Flower Oil, Limonene, Linalool

Политика за колачиња
Нашиот сајт користи колачиња (cookies). Со продолжување на користење на сајтот или кликнување на “Во ред” се согласувате со користењето на колачињата и тоа: неопходни колачиња, претпочитани, статистички, маркетиншки, колачиња за перформанси и функционалност и колачиња од социјални медиуми. Некои од овие колачиња се поставени од надворешни провајдери (трети страни).