меню
Your Cart

НЕГА НА КОСА - 1

НЕГА НА КОСА
Шампонот од чичек е наменет за оштетена и сува коса. Значајно го намалува опаѓањето на косата, го зајакнува нејзиниот корен и ја намалува појавата на првут, додека истовремено ја чисти косата и го обновува скалпот. Главните носители на дејството се инулин, етерично масло и танин со противвоспал..
365.00Ден
Без данок:365.00Ден
Благотворното дејство на маслото од рицинус и пантенол длабински ја храни и негува косата и ја поттикнува бујноста. Крематата текстура на шампонот на долгорочен план допринесува за подобра густина, волумен и сјај на косата. Шампонот не содржи СЛС и силикон, а идеално е да го комбинирате со Оливал Ри..
455.00Ден
Без данок:455.00Ден
Благотворното дејство на екстрактот од коприва и пеперминт ефективно помага при зајакнување на циркулацијата во скалпот и растот на косата. Нежната текстура на шампонот допринесува за природен волумен и долготрајна свежина на косата. Шампонот не содржи СЛС и силикон. Употреба: Нанесете го ..
455.00Ден
Без данок:455.00Ден
Natural Sensitive шампонот е природен шампон наменет за чувствителна кожа на скаплот. Темелно чисти, го намалува чешањето и го отстранува непријатното чувство на затегање. Со редовно користење на овој шампон се оддржува природната PH вредност на скалпот. Главната база на шампонот се благит..
430.00Ден
Без данок:430.00Ден
Негувателните својства на активните состојки во Natural шампонот од мента и лаванда, односно етеричните масла од мента и лаванда ја обновуваат косата, го враќаат природниот сјај и мекост, и ја штитат од штетните надворешни влијанија. Лавандата ја поттикнува регенерацијата на скалпот, додека мен..
430.00Ден
Без данок:430.00Ден
ОЛИВАЛ ПРИРОДЕН ШАМПОН ОД РУЗМАРИН И ЛИМОН
Custom Labels
Natural шампонот од рузмарин и лимон има идеална активна формула за нега на нормална и масна коса. Етеричното масло од рузмарин ја поттикнува регенерацијата на косата и кожата на скалпот, а неговото антисептичко дејство ја спречува појавата на првут. Етеричното масло од лимон ја регулира работа..
430.00Ден
Без данок:430.00Ден
Рицинусовото масло е многу богато и густо, а нежно за кожата. Го поттикнува растот на косата, трепките и веѓите. Со секојдневно премачкување на трепките со неколку капки од маслото, ќе се забрза нивниот раст и ќе се зголеми нивната густина и сјај. Може да се користи како самостоен производ или ..
300.00Ден
Без данок:300.00Ден
Ладно цедените масла од кокос и рицинус прават благотворна комбинација за јакнење на косата и виталност на скалпот. Додека кокосовото масло ја храни косата и брзо се апсорбира во нејзината структура, маслото од рицинус ја згустнува косата, го негува скалпот и го поттикнува нејзин..
315.00Ден
Без данок:315.00Ден
Маслото од авокадо делува регенеративно на фарбана и избелена коса, и го враќа природниот сјај, боја и исполнетост. Богато е со витамините А, Б, Д, Е, К, лецитин и есенцијални масни киселини, кои го хранат скалпот и коренот на косата. Маслото е моќен антиоксиданс кој ги неутрализира слободните ..
390.00Ден
Без данок:390.00Ден
Маслото од чичек го спречува опаѓањето на косата и сувиот првут, па така, одлично надополнување е на Оливал Шампонот од чичек. Екстрактот кој се добива од коренот на чичек, покрај тоа што има позитивен ефект врз зајакнување на коренот, растот и квалитетот на косата, се користи и за лечење на ра..
390.00Ден
Без данок:390.00Ден
Прикажани 1 до 10 од 10 (1 страни)
Политика за колачиња
Нашиот сајт користи колачиња (cookies). Со продолжување на користење на сајтот или кликнување на “Во ред” се согласувате со користењето на колачињата и тоа: неопходни колачиња, претпочитани, статистички, маркетиншки, колачиња за перформанси и функционалност и колачиња од социјални медиуми. Некои од овие колачиња се поставени од надворешни провајдери (трети страни).