меню
Your Cart

Tesori Di Mare - 1

Tesori Di Mare
Свиленкастата текстура на флуидот длабински ја хидратизира, храни и измазнува областа околу очите. Внимателно избалансираниот комплекс од 1% ниацинамид, 0,5% кофеин и комплекс од церамиди ќе го освежат, негуваат и намалат уморниот изглед на кожата. Шеа путерот, маслата од авокадо, маг..
1,050.00Ден
Без данок:1,050.00Ден
Витамин Б3 кремата е гел-крема базирана на дејството на ниацинамидот, екстракт од кора од магнолија, сквалан и пантенол. Нискиот процент на ниацинамид дозволува комбинирање со Б3 серумот, но и самостојна нега. Кремата длабински ја хидрира кожата и дава смирувачки ефект. Густата, но ис..
1,250.00Ден
Без данок:1,250.00Ден
Витамин Б3 серумот е производ со исклучително лесна, прозрачна, проѕирна и во потполност течна текстура која моментално се апсорбира во кожата и не остава никакво чувство на тежина. Наменет е за кожа склона кон неправилности, прекуумерено лачење на себум и постепено црвенило кое се јавува по воспали..
1,100.00Ден
Без данок:1,100.00Ден
Оливал Gua Sha каменот изработен од виолетов аметист се користи за релаксирачка масажа на лицето. Ефектот на стимулирана циркулација, поздрава боја на тенот и општа релаксација е видлив веднаш по масажата, додека за резултат во однос на зајакнување на тонусот  на кожата бара подолготрајна и дос..
1,450.00Ден
Без данок:1,450.00Ден
Оливал Gua Sha каменот изработен од розев кварц е наменет за релаксирачка масажа на лицето. Редовната употреба на масажерот доведува до:– зголемување на циркулацијата– намалување на подуеноста и потеченоста на кожата– израмнување на фините линии односно намалување на брчките– зголемена продукци..
1,000.00Ден
Без данок:1,000.00Ден
Масажерот за лице од виолетов аметист е наменет за релаксирачка и регенерирачка масажа на кожата од лицето и вратот. Неколку минути масажа на ден придонесува за подобра циркулација во кожата, ги ублажува отокот и надуеноста, го освежува и тонизира тенот, ја враќа здравата боја на тенот и помага за п..
1,350.00Ден
Без данок:1,350.00Ден
Масажерот за лице од црн обсидијан се користи за релаксирачка масажа на лицето и вратот. Ја подобрува циркулација на крвта во кожата, ги ублажува отокот и надуеноста, го освежува тенот. Тоа се првите резултати по масажата, додека со долготрајна употреба може да го подобри тонусот на кожата. На ..
950.00Ден
Без данок:950.00Ден
Неверојатно лесната, брзоапсорбирачка текстура на Витамин Б3 серумот е наменета за нега на кожа склона кон неправилности и црвенило. Станува збор за комплексна формулација во која се споени 8% ниацинамид со 1% транексамична киселина, екстракт од кора од магнолија, ксилитол и провитамин Б5 ..
2,100.00Ден
Без данок:2,100.00Ден
PROFESSIONAL СЕТ ДЧ содржи:Микроемулзија – 150 млАмино гел – 150 млПОДАРОК / Professional трака за косаТип на кожа: Сите типови на кожа...
1,350.00Ден
Без данок:1,350.00Ден
PROFESSIONAL СЕТ РА содржи:Витамин РА серум – 30 млProfessional Флуид за лице СПФ 30 – 50 млПОДАРОК / Professional маска за спиење..
2,450.00Ден
Без данок:2,450.00Ден
Нежната, прозрачна и матирачка текстура на Оливал матирачкиот флуид се темели на етеричното масло од смил, сквалан, масло од камелина (лажен лен) и екстракт од тимијан. Внимателно одбраните состојки синергиски ја ублажуваат појавата на акни и мозолчиња, го урамнотежуваат лачењето на себумо..
720.00Ден
Без данок:720.00Ден
Хранливата, богата текстура на Оливал кремата за околу очи се темели на етеричното масло од смил, шеа путер и маслата од коски од кајсија, авокадо и арган. Нежно ја хидрира, храни и измазнува областа околу очите, додека екстрактите од мака и чилеанска малина целно ја ублажубаат подуеноста и допринес..
830.00Ден
Без данок:830.00Ден
Прикажани 1 до 12 од 105 (9 страни)
Политика за колачиња
Нашиот сајт користи колачиња (cookies). Со продолжување на користење на сајтот или кликнување на “Во ред” се согласувате со користењето на колачињата и тоа: неопходни колачиња, претпочитани, статистички, маркетиншки, колачиња за перформанси и функционалност и колачиња од социјални медиуми. Некои од овие колачиња се поставени од надворешни провајдери (трети страни).