меню
Your Cart

DR. SCHELLER - 1

DR. SCHELLER
DR.SCHELLER АРГАН И АМАРАНТ Ноќна крема против брчки• Лифтинг ефект• За зрела кожа• Ги минимизира брчките• Ги измазнува фините линии• Стимулира природен процес на регенерација ноќе• Хидрира• Ја подобрува еластичноста и еластичноста на кожатаВистинска релаксација во тек на ноќта. Затегнувачка крема п..
1,078.00Ден
Без данок:1,078.00Ден
Дневна крема за лице од лубеница и моринга за комбинирана кожа.Функција:• Заштитува од сина светлина, УВ и инфрацрвено зрачење• Ја навлажнува и заштитува кожата од дехидрираност• Го намалува формирањето на слободни радикали• Заштитува од загадување од урбаната срединаЛето, сонце, плажа и сончањ..
693.00Ден
Без данок:693.00Ден
Хидратантен флуид за лице од лубеница и моринга за комбинирана кожа. Функција:• Има мат ефект и го намалува сјаењето на лицето.• Заштитува од сина светлина, УВ и инфрацрвено зрачење• Ја навлажнува и заштитува кожата од дехидрираност• Го намалува формирањето на слободни радикали• Заштитува од за..
693.00Ден
Без данок:693.00Ден
DR.SCHELLER “Специјалист” 2-фазен концентрат против мозолчиња и контаминација на кожата.ЗА СИТЕ ТИПОВИ КОЖА• СОС помош при мозолчиња и контаминација на кожата• Антивоспалителни и смирувачки• Дезинфицира и има хемостатско дејство• Го измазнува тенот• Го намалува црвенилотоНовиот стик “Специјалист” од..
445.00Ден
Без данок:445.00Ден
100% чистото масло од арган од Др. Шелер е вистински херој за убавина и за кожата и за косата. Богат е со витамин Е и антиоксиданси кои ја измазнуваат кожата и ја подобруваат цврстината, како и еластичноста на кожата на долг рок. Процесот на заздравување се стимулира во воспалените области на кожата..
710.00Ден
Без данок:710.00Ден
Dr. Scheller Арган и Амарант дневната крема против брчки гарантиран ефект:• Лифтинг ефект• За зрела кожа• Ги минимизира брчките• Ги измазнува фините линии• Ја подобрува еластичноста на кожата• Ја зајакнува отпорноста на кожатаПрироден „лифтинг“ секој ден! Зацврстувачкиот дневен крем против брчки (50..
1,001.00Ден
Без данок:1,001.00Ден
Dr. Scheller Арган и Амарант дневната крема против брчки со заштитен фактор SPF10:• Лифтинг ефект• За зрела кожа• Ги минимизира брчките• Ги измазнува фините линии• Ја подобрува еластичноста на кожата• Ја зајакнува отпорноста на кожатаНе само во лето, туку и во зима, нашата кожа е изложена на штетнит..
1,160.00Ден
Без данок:1,160.00Ден
Сертифицирана Лист маска против брчки со Арган и Амарант.Без сомнение лист – маските се мегахит! Тие се погодни кога сте на пат, лесни за употреба и брзо дејствување.Ултра-тенкиот неткаен лист целулоза е импрегниран со природен состав на активни состојки, како што се органски екстракт од арган, екст..
245.00Ден
Без данок:245.00Ден
DR.SCHELLER Арган и Амарант Околуочна крема против брчки гарантиран ефект:• Лифтинг ефект• За зрела кожа• Ги брише намигнувачките брчки околу окото• Смирувачки ефект• Хидрирачки ефект• Ја подобрува еластичноста и еластичноста на кожатаЗа совршени сјајни очи. Зацврстувачкиот крем за очи ја измазнува ..
1,155.00Ден
Без данок:1,155.00Ден
Гел за миење лице против загадување од околната средина и загаден воздух.• Дополнителна нега со моментален ефект• Ги чисти порите нежно и длабоко• Без алкохол• За сите типови на кожаAnti-Pollution Гелот за миење лице темелно ја отстранува шминката и нечистотиите од се по загадената животната ср..
506.00Ден
Без данок:506.00Ден
DR.SCHELLER Интензивен серум против брчки со Aрган и Амарант гарантиран ефект:• Ја намалува длабочината на брчките за 16% *• За зрела кожа• Ги минимизира брчките• Ја измазнува кожата• Ја подобрува еластичноста• РегенерираИнтензивниот серум за лице, врат и деколте видливо ги измазнува линиите и брчки..
1,155.00Ден
Без данок:1,155.00Ден
Прикажани 1 до 12 од 18 (2 страни)
Политика за колачиња
Нашиот сајт користи колачиња (cookies). Со продолжување на користење на сајтот или кликнување на “Во ред” се согласувате со користењето на колачињата и тоа: неопходни колачиња, претпочитани, статистички, маркетиншки, колачиња за перформанси и функционалност и колачиња од социјални медиуми. Некои од овие колачиња се поставени од надворешни провајдери (трети страни).