меню
Your Cart

BABE - 1

BABE
OIL SOAP Гел за туширање - 500mlСостав: Соино масло 40%Inca Inchi масло 1%Витамин F 0.5%Содржи омега 3,6, и 9Концентрирана формула без вода.Наменет за сува и/или атопична кожа. Нежен и лесен емолиент гел за тело. Содржи повеќе од 40% масла за негување на кожата со есенцијални масни киселини кои го о..
1,450.00Ден
Без данок:1,450.00Ден
10% UREA REPAIRING LOTION Регенерирачки лосион за тело со 10% уреа - 500mlжСостав: Уреа 10%Соино масло 3.5%Глицерин 3%Шеа путер 2%Витамин Е 0.25%Наменет за сува, многу сува, груба и/или атопична кожа. Ја хидрира кожата, го олеснува чешањето и затегнатоста на кожата. Дерматолошки тестирано.ВНИМАНИЕ: ..
1,380.00Ден
Без данок:1,380.00Ден
ALOE VERA Алое Вера – 300mlСостав: Алое ВераБетаин 1%Пантенол 0.5%Камилица 0.25%Немасен гел со смирувачки и хидрирачки компоненти. Ја освежува, хидрира и смирува иритираната кожа. pH 5.5. Се препорачува да се употребува по изложување на сонце или отстранување на влакна.Совет: Нанесете со нежно масир..
1,290.00Ден
Без данок:1,290.00Ден
HYDRO 24h REACTIVE SKIN Хидратантен 24ч крем за лице за чувствителна кожа – 50mlСостав: Пептид за омекнување на кожата 5%Биокомплекс кој спречува црвенило (Ruscus, Centella Asiatica, Calendula, Escin и Liquorice) 3%Биолин Пребиотик 2%Ниацинамид 2%Природен фактор за хидратација 1%Активна јојоба 0.4%В..
1,690.00Ден
Без данок:1,690.00Ден
HYDRONOURISHING CREAM SPF 20 Хидратантна крема за лице со заштитен фактор SPF 20 – 50mlСостав: Филтри за заштита од сонце SPF 20 (UVA-UVB)Глицерин 4%Пантенол 1.5%Масло од авокадо 1%Природен фактор за хидратација 1%Активна јојоба 0.6%Сквален 0.5%Алантоин 0.3%Витамин Е 0.25%Крема за лице со хидрирачки..
1,390.00Ден
Без данок:1,390.00Ден
MICELLAR GEL Мицеларен гел за лице– 245mlСостав: Глицерин 2.5%Бетаин 1%Сладунец 0.25%Соодветен за комбинирана и/или чуствителна кожа. Мицеларно чистење на кожата. pH 5.5. Отстранува нечистотии и траги од шминка на лицето.Совет: Нанесете наутро и/или навечер, нежно масирајте го лицето и исплакнете со..
890.00Ден
Без данок:890.00Ден
PURIFYING CLEANSING GEL Гел за чистење на лице – 200mlСостав: Цитобиол Iris (Iris екстракт, цинк сулфат, Витамин A) 2%Салицилна киселина 0.2%Цинк PCA 0.02%Кератолитичкото дејство спречува запушување на порите. Контролира зголемена продукција на себум и сјај. Помага во контрола на раст на бактерии. П..
790.00Ден
Без данок:790.00Ден
MATTIFYING MOISTURISER Хидратантен крем за лице со матирачко дејство – 50mlСостав: Цитобиол Iris (Iris екстракт, цинк сулфат, Витамин A) 5%Ниацинамид 4%Матифирачка пудра 2%Витамин Е 0.25%Салицилна киселина 0.2%Цинк PCA 0.02%Специфичен хидратанс за масна и/или кожа склона кон акни. Нормализира прекум..
1,050.00Ден
Без данок:1,050.00Ден
KERATOLYTIC FLUID Кератолитички флуид – 30mlСостав:Слободна гликолна киселина 7%Цитобиол Iris (Iris екстракт, цинк сулфат, Витамин A) 2.5%Бисаболол 0.2%Активна јојоба 0.12%Флуид-гел со 13% гликолна киселина (еквиваленто на 7% слободна гликолна киселина). Намалува неправилности и ја измазнува кожата...
1,225.00Ден
Без данок:1,225.00Ден
MULTI CORRECTOR EYES AND LIPS TENSOR Коректор за брчки лице за околу очи и надусници – 15mlСостав: Кофеин 3%Centella Asiatica 3%DMAE (диметилетаноламин) 2.5%Биолин пребиотик 2%Колагенски биостимулатор 2%Хијалуронска киселина 1%Комплекс за нега на кожата 1%Витамин С 1%Бакучол 1%Колаген 0.5%Енкапсулир..
1,190.00Ден
Без данок:1,190.00Ден
MULTI PROTECTOR SPF 30 LIFTING CREAM Заштитен крем за лице со повеќенаменско дејство – 50mlСостав: Centella Asiatica 3%DMAE (диметилетаноламин) 2.5%Биолин пребиотик 2%Пантенол 1.5%Комплекс за нега на кожата 1%Колаген 0.5%Алантоин 0.5%Витамин С 0.5%Витамин Е 0.5%Карнозин 0.2%Хијалуронска киселина 0.1..
1,850.00Ден
Без данок:1,850.00Ден
MULTI REJUVENATING REVITALIZING BOOSTER Ревитализирачки бустер за лице – 50mlСостав:Хијалуронска киселина 5%Терпенон 3%DMAE (диметилетаноламин) 2.5%Centella Asiatica 2%Биолин пребиотик 2%Колагенски биостимулатор 2%Еластин 1.5%Комплекс за нега на кожата 1%Бакучол 1%Креатин 1%Церамиди 1%Витамин С 0.5%..
2,790.00Ден
Без данок:2,790.00Ден
Прикажани 1 до 12 од 16 (2 страни)
Политика за колачиња
Нашиот сајт користи колачиња (cookies). Со продолжување на користење на сајтот или кликнување на “Во ред” се согласувате со користењето на колачињата и тоа: неопходни колачиња, претпочитани, статистички, маркетиншки, колачиња за перформанси и функционалност и колачиња од социјални медиуми. Некои од овие колачиња се поставени од надворешни провајдери (трети страни).