меню
Your Cart

MENOPAUSE COMPLEX (30cps)

MENOPAUSE COMPLEX (30cps)
-60 %
MENOPAUSE COMPLEX (30cps)
Понудата важи до:
Day
Hour
Min
Sec
438.00Ден
1,095.00Ден
Без данок: 438.00Ден
  • Залиха: Во залиха
  • Модел: MENOPAUSE COMPLEX

МЕНОПОЗ (МЕНОПАУЗА) КОМПЛЕКС е додаток во исхраната наменет за женската популација за регулирање хормонални дисбаланси кои се јавуваат при влезот во пери-менопауза или менопауза, за одржување на целокупното здравје и функција на репродуктивниот систем кај жените, вклучувајки и намалување на симптомите и тегопите на ПМС.

Состав: Екстракт од корен од Мака (Lepidium meyenii Walp.), екстракт од Див јам (Dioscorea opposita Thunb), екстракт од Ашваганда (Ashwagandha.), екстракт од Црвена детелина (Trifolium pratense L.), екстракт од Зелен чај (Camellia Sinensis), екстракт од Млечен трн -Силимарин, (Silybum marianum).

Начин на употреба: Да се земаат по 1-2 капсула на ден, пред оброк.

Политика за колачиња
Нашиот сајт користи колачиња (cookies). Со продолжување на користење на сајтот или кликнување на “Во ред” се согласувате со користењето на колачињата и тоа: неопходни колачиња, претпочитани, статистички, маркетиншки, колачиња за перформанси и функционалност и колачиња од социјални медиуми. Некои од овие колачиња се поставени од надворешни провајдери (трети страни).