меню
Your Cart

LIQUID CURCUMIN (500 ml)

БРЗА ИСПОРАКА НА ВАША АДРЕСА ЗА 1-2 РАБОТНИ ДЕНА
LIQUID CURCUMIN (500 ml)
LIQUID CURCUMIN (500 ml)
LIQUID CURCUMIN (500 ml)
LIQUID CURCUMIN (500 ml)
LIQUID CURCUMIN (500 ml)
Ново Промо
LIQUID CURCUMIN (500 ml)
LIQUID CURCUMIN (500 ml)
LIQUID CURCUMIN (500 ml)
LIQUID CURCUMIN (500 ml)
LIQUID CURCUMIN (500 ml)
LIQUID CURCUMIN (500 ml)
  Опис  Дозирање и начин на употреба: 20мл (1 мерица/капаче), 1 до 2 пати на ден со оброк. Задолжително добро да се промеша пред употреба. КУРКУМИН екстракт e додаток на исхраната кој содржи 500 мг чист куркумин, екстракт од билката Куркума (Curcuma longa) со над 95% биоактивни курку..
995.00Ден
Без данок: 995.00Ден
 • Залиха: Во залиха
 • Reward Points: 300
 • Модел: KURKUMA

 

Дозирање и начин на употреба: 20мл (1 мерица/капаче), 1 до 2 пати на ден со оброк. Задолжително добро да се промеша пред употреба.

КУРКУМИН екстракт e додаток на исхраната кој содржи 500 мг чист куркумин, екстракт од билката Куркума (Curcuma longa) со над 95% биоактивни куркуминоиди, збогатен со екстракт од црн бибер за подобрена апсорпција.

Редовната употреба на екстрактот од куркума овозможува внесување на:

• куркуминоиди, биоактивни молекули кои во клинички студии и научни истражувања покажуваат анти-инфламаторно дејство за смирување на тегобите на болните и отечени зглобови. Согласно ЕФСА, куркуминот делува анти-инфламаторно и помага во ослободување на болките во зглобовите и мускулите (ЕФСА прифатено тврдење ИД 2598);

• научна студија спроведена од страна на Институтот по Биологија при ПМФ и компанијата Плант Инженеринг потврди антиоксидативен капацитет и силна анти-инфламаторна активност на куркуминот во производот; (елаборат)

• не содржи кортикостероиди, за 100% природно дејство, безбеден за долгорочна употреба.

Препаратот е нaменет за смирување и регулација на сите видови воспаленија, отоци и болки во организмот, особено воспаленија на сврзното ткиво, зглобовите или мускулите, го подобрува и антиоксидативниот капацитет на организмот и помага во борбата со малигни заболувања и воспаленија на сите органи пособно воспаленија на цревата, крвните садови и простатата.

Прочитај повеќе

Постојат над 10.000 студии кои го потврдуваат широкиот спектар на здравствени ефекти на куркуминот. Куркуминот, со сите истражувања до денес е најсилниот природен анти-инфламаторен елемент кој дури има поефикасно дејство од соодветните лекови. Покрај примарното антиинфламаторно дејство научни истражувања покажуваат дека куркуминот покажува и силно анти-оксидативно дејство, анти-тумурогено, анти-улцеративно, хепато-протективно, хипо-гликемиски и анти-микробно, анти-вирално и анти-фунгално дејство. Важно е да се истакне дека Екстрактот од Куркума е одличен природен препарат кој има силно аналгетско дејство за смирување на болки и кај сите состојби со хронични болки и воспалнија може да се користи долгорочно, без прекин, што е многу подобра варијанта наместо нестероигните анти-инфламатори како ибупрофен, парацетамол, диклофен-ак, ибупрофен или кортико стероидните препарати, кои при долготрајна употреба можат да го оштетат желудникот и можат да имаат несакани штетни дејство на долг рок!

 

 

 

 

 

Напиши мислење

Забелешка: HTML не е преведен!
Лошо Добро
Политика за колачиња
Нашиот сајт користи колачиња (cookies). Со продолжување на користење на сајтот или кликнување на “Во ред” се согласувате со користењето на колачињата и тоа: неопходни колачиња, претпочитани, статистички, маркетиншки, колачиња за перформанси и функционалност и колачиња од социјални медиуми. Некои од овие колачиња се поставени од надворешни провајдери (трети страни).