меню
Your Cart

PROSTATOL COMPLEX

БРЗА ИСПОРАКА НА ВАША АДРЕСА ЗА 1-2 РАБОТНИ ДЕНА
PROSTATOL COMPLEX
PROSTATOL COMPLEX
PROSTATOL COMPLEX
PROSTATOL COMPLEX
Ново Промо
PROSTATOL COMPLEX
PROSTATOL COMPLEX
PROSTATOL COMPLEX
PROSTATOL COMPLEX
PROSTATOL COMPLEX
КОНЕЧНО! 100% ПРИРОДЕН ПРЕПАРАТ КОЈ ЗАГАРАНТИРАНО ЌЕ ВЕ ОСЛОБОДИ ОД НОЌНОТО МОКРЕЊЕ И ПРОБЛЕМИТЕ СО ПРОСТАТАТА ЗА САМО 30 ДЕНА БЕЗ НЕСАКАНИТЕ ЕФЕКТИ НА ЛЕКОВИТЕ. ПРОСТАТОЛ КОМПЛЕКС - ДОКАЖАН ВО ДЕЛУВАЊЕТО. АКО НЕМАТЕ РЕЗУЛТАТИ ЌЕ ВИ ГИ ВРАТИМЕ ПАРИТЕ.                                                 ..
995.00Ден
Без данок: 995.00Ден
 • Залиха: Во залиха
 • Модел: PROSTATOL
КОНЕЧНО! 
100% ПРИРОДЕН ПРЕПАРАТ КОЈ ЗАГАРАНТИРАНО ЌЕ ВЕ ОСЛОБОДИ ОД НОЌНОТО МОКРЕЊЕ И ПРОБЛЕМИТЕ СО ПРОСТАТАТА ЗА САМО 30 ДЕНА БЕЗ НЕСАКАНИТЕ ЕФЕКТИ НА ЛЕКОВИТЕ. ПРОСТАТОЛ КОМПЛЕКС - ДОКАЖАН ВО ДЕЛУВАЊЕТО. АКО НЕМАТЕ РЕЗУЛТАТИ ЌЕ ВИ ГИ ВРАТИМЕ ПАРИТЕ.
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          ПРОСТАТОЛ КОМПЛЕКС е додаток на исхраната наменет за возрасната машка популација за одржување на здравјето и функцијата на простатата.
Редовната употреба на препаратот:
 •  Помага во намалување на потребата од мокрење, пред се ноќно мокрење (го намалува чувството и потребата за често празнење на моќниот меур, особено во текот на ноќните часови)
 •  Го подобрува протокот на урината, помага да с еврати нормалниот проток и празнење на мочниот меур
 •  Помага да се смират воспаленијата на простатата и да се намали нејзината големина;
 •  Го подобрува нивото на тестостерон, либидото и сексуалната функција кај мажите
 •  Помага во олеснување на тегобите при воспаленија и инфекции на уринарниот систем
 •  Помага во намалување на ризикот од појава на рак на простатата и одржување на здравјето и функцијата на простатата.
ПРОСТАТОЛ КОМПЛЕКС е наменет за сите возрасни мажи кои имаат проблеми со зголемена/старачка простата (бенигна хиперплазија на простатата – потреба од зачестено мокрење навечер, тешкотии при мокрењето, слаб млаз на урината и др.), хронични или акутни воспаленија на простатата, воспаление на мочниот меур (циститис), инфекции на семениците (тестисите) и семеводите, мажи со ниско ниво на тестостерон, намалено либидо и сексуална функција.
 Дополнително објаснување
ПРОСТАТОЛ КОМПЛЕКС комбинира внимателно избрани природни состојки со научно докажано дејство во одржување на здравјето на простатата.
Со Палмето, специјална нискорастечка назабена палма и екстракт од коприва кој содржи бета ситостерол, се две состојки исклучително важни за одржување на здрави нивоа на тестостерон и нормлна функција на простатата во целост. Екстрактот од калинката, содржи полифеноли кои се многу важни за одржувањето на здрава простата и еректилната функција. 
Потоа екстрактот од домат-ликопенот, докажан антиоксидант кој помага да се сочува големината и нормалниот метаболизам на клетките на простатата, намалувајки го ризикот од оштетувања кои можат да доведат до развој на тумор. Покрај овие ПРОСТАТОЛ содржи една многу ретка состојка – екстракт од кора од дрво од Африкансла слива значајна за нормален уринарниот проток и ефикасно празнење на мочниот меур со што ја намалува потребата од ноќно мокрење.
Оваа композиција е заокружена со екстракт од семки од тиква и цинк – добро познати состојки исто така потребни за природната големина и функција на простата.
 
 

Напиши мислење

Забелешка: HTML не е преведен!
Лошо Добро
Политика за колачиња
Нашиот сајт користи колачиња (cookies). Со продолжување на користење на сајтот или кликнување на “Во ред” се согласувате со користењето на колачињата и тоа: неопходни колачиња, претпочитани, статистички, маркетиншки, колачиња за перформанси и функционалност и колачиња од социјални медиуми. Некои од овие колачиња се поставени од надворешни провајдери (трети страни).