меню
Your Cart

Extract od Kurkuma

БРЗА ИСПОРАКА НА ВАША АДРЕСА ЗА 1-2 РАБОТНИ ДЕНА
Extract od Kurkuma
Ново Промо
Extract od Kurkuma
Опис  Пакување: 30 капсули, пластично пакување. Дозирање и начин на употреба: се зема по 1 до 2 капсули во денот со вода по оброк. КУРКУМИН екстракт e додаток на исхраната кој содржи 500 мг чист куркумин, екстракт од билката Куркума (Curcuma longa) со над 95% биоактивни куркуминоиди, з..
495.00Ден
Без данок: 495.00Ден
  • Залиха: Во залиха
  • Модел: KURKUMA

Пакување: 30 капсули, пластично пакување.
Дозирање и начин на употреба: се зема по 1 до 2 капсули во денот со вода по оброк.

КУРКУМИН екстракт e додаток на исхраната кој содржи 500 мг чист куркумин, екстракт од билката Куркума (Curcuma longa) со над 95% биоактивни куркуминоиди, збогатен со екстракт од црн бибер за подобрена апсорпција.

Редовната употреба на екстрактот од куркума овозможува внесување на:

• куркуминоиди, биоактивни молекули кои во клинички студии и научни истражувања покажуваат анти-инфламаторно дејство за смирување на тегобите на болните и отечени зглобови. Согласно ЕФСА, куркуминот делува анти-инфламаторно и помага во ослободување на болките во зглобовите и мускулите (ЕФСА прифатено тврдење ИД 2598);

• научна студија спроведена од страна на Институтот по Биологија при ПМФ и компанијата Плант Инженеринг потврди антиоксидативен капацитет и силна анти-инфламаторна активност на куркуминот во производот; (елаборат)

• не содржи кортикостероиди, за 100% природно дејство, безбеден за долгорочна употреба.

Препаратот е нaменет за смирување и регулација на сите видови воспаленија, отоци и болки во организмот, особено воспаленија на сврзното ткиво, зглобовите или мускулите, го подобрува и антиоксидативниот капацитет на организмот и помага во борбата со малигни заболувања и воспаленија на сите органи пособно воспаленија на цревата, крвните садови и простатата.

Прочитај повеќе

Постојат над 10.000 студии кои го потврдуваат широкиот спектар на здравствени ефекти на куркуминот. Куркуминот, со сите истражувања до денес е најсилниот природен анти-инфламаторен елемент кој дури има поефикасно дејство од соодветните лекови. Покрај примарното антиинфламаторно дејство научни истражувања покажуваат дека куркуминот покажува и силно анти-оксидативно дејство, анти-тумурогено, анти-улцеративно, хепато-протективно, хипо-гликемиски и анти-микробно, анти-вирално и анти-фунгално дејство. Важно е да се истакне дека Екстрактот од Куркума е одличен природен препарат кој има силно аналгетско дејство за смирување на болки и кај сите состојби со хронични болки и воспалнија може да се користи долгорочно, без прекин, што е многу подобра варијанта наместо нестероигните анти-инфламатори како ибупрофен, парацетамол, диклофен-ак, ибупрофен или кортико стероидните препарати, кои при долготрајна употреба можат да го оштетат желудникот и можат да имаат несакани штетни дејство на долг рок!

 

 

 

 

 

 

 

Напиши мислење

Забелешка: HTML не е преведен!
Лошо Добро
Политика за колачиња
Нашиот сајт користи колачиња (cookies). Со продолжување на користење на сајтот или кликнување на “Во ред” се согласувате со користењето на колачињата и тоа: неопходни колачиња, претпочитани, статистички, маркетиншки, колачиња за перформанси и функционалност и колачиња од социјални медиуми. Некои од овие колачиња се поставени од надворешни провајдери (трети страни).