меню
Your Cart

GREEN TEA EXTRACT

БРЗА ИСПОРАКА НА ВАША АДРЕСА ЗА 1-2 РАБОТНИ ДЕНА
GREEN TEA EXTRACT
GREEN TEA EXTRACT
Ново Промо
GREEN TEA EXTRACT
GREEN TEA EXTRACT
GREEN TEA EXTRACT
Опис  Пакување: пластично капување, 30 капсули, 500 мг. Дозирање и начин на употреба: Се земаат по 1 до 2 капсули на ден. ЕКСТРАКТ ОД ЗЕЛЕН ЧАЈ е додаток на исхраната кој содржи екстракт од листови од зелен чај (Camellia sinensis), извор на моќни антиоксиданти, полифенолни соединенија ..
175.00Ден
Без данок: 175.00Ден
  • Залиха: Во залиха
  • Модел: ZELEN CAJ

Пакување: пластично капување, 30 капсули, 500 мг.
Дозирање и начин на употреба: Се земаат по 1 до 2 капсули на ден.

ЕКСТРАКТ ОД ЗЕЛЕН ЧАЈ е додаток на исхраната кој содржи екстракт од листови од зелен чај (Camellia sinensis), извор на моќни антиоксиданти, полифенолни соединенија од групата на катекини (ЕГЦГ).

Редовниот внес на Екстрактот од зелен чај обезбедува:

• антиоксиданти (катекини) за заштита од оксидативен стрес (штети кои слободните радикали ги прават на клетките во крвните садови и другите органи во телото).

• полифенолни соединенија кои помагаат во одржување на нормална функција на срцето и мозокот, ја поддржуваат детоксикацијата и одржувањето на здрава телесна тежина.

Препаратот е наменет за лица со заболувања и оштетувања на крвните садови, срцето, мозокот, како и за лица со прекумерна тежина.

 

 

 

Напиши мислење

Забелешка: HTML не е преведен!
Лошо Добро
Политика за колачиња
Нашиот сајт користи колачиња (cookies). Со продолжување на користење на сајтот или кликнување на “Во ред” се согласувате со користењето на колачињата и тоа: неопходни колачиња, претпочитани, статистички, маркетиншки, колачиња за перформанси и функционалност и колачиња од социјални медиуми. Некои од овие колачиња се поставени од надворешни провајдери (трети страни).