меню
Your Cart

URO PROTECT & D-MANNOSE (1+1) GRATIS

БРЗА ИСПОРАКА НА ВАША АДРЕСА ЗА 1-2 РАБОТНИ ДЕНА
URO PROTECT & D-MANNOSE (1+1) GRATIS
URO PROTECT & D-MANNOSE (1+1) GRATIS
URO PROTECT & D-MANNOSE (1+1) GRATIS
Ново Промо
URO PROTECT & D-MANNOSE (1+1) GRATIS
URO PROTECT & D-MANNOSE (1+1) GRATIS
URO PROTECT & D-MANNOSE (1+1) GRATIS
URO PROTECT & D-MANNOSE (1+1) GRATIS
 УРО ПРОТЕКТ и Д-МАНОЗА се препарати за посебни медицински намени за диететско регулирање на нормалната функција на уринарниот тракт и намалување на појавата на уринарни инфекции.Состав Уро Протект: Екстракт од брусница (Vaccinium macrocarponl), екстракт од Рузмарин (Salvia rosmarinus), екстракт од ..
995.00Ден
Без данок: 995.00Ден
  • Залиха: Во залиха
  • Модел: URO

 

УРО ПРОТЕКТ и Д-МАНОЗА се препарати за посебни медицински намени за диететско регулирање на нормалната функција на уринарниот тракт и намалување на појавата на уринарни инфекции.


Состав Уро Протект: Екстракт од брусница (Vaccinium macrocarponl), екстракт од Рузмарин (Salvia rosmarinus), екстракт од коприва (Urtica dioica L.), Бета Каротен (Провитамин А). Придружни состојки малтодекстрин и карбоксиметил целулоза.

Состав Д-Маноза: 100% Д-маноза(природна), Витамин Б6. Придружни состојки малтодекстрин и карбоксиметил целулоза.


НАМЕНА (ИНДИКАЦИИ):


Кај лица (пред се жени) со цистит – воспаление на мочниот меур, воспаление на мочните канали, инфекции на бубрезите, при болки печење и тегоби во пределот на мочниот меур, при вагинални бактериски инфекции (индиректно).


За деца над 6 години и возрасни.


ДЕЈСТВО:

- ефикасно го спречува задржувањето и вгнездувањето на бактериите во ѕидот на мочниот меур (спречувајки го нивното размножување);

- го спречува развојот на инфекција и воспаление во мочниот меур и канали;

- помага во ефикасно празнење и чистење на мочниот меур бактерии (диуретично дејство);

- делува и антимикробно и дирекно помага во уништување на бактериите;

- спречува развој на отпорност (резистентност) на бактериите;

- спречува појава на повторувачки инфекции и компликации на инфекциите!


Начин на употреба УРО ПРОТЕКТ (за возрасни):

- При акутна состојба, при инфекција се земаат по 2 капсули, 2 пати на ден, со течност во период од 7 дена.

- При помала потреба, после инфекција, при благи симптоми се земаат 2 капсули на ден (еднаш 2 на ден или 2 пати по 1).

- За одржување на состојбата, кај лица склони на хронични рекурентни инфекции може да се зема по 1 капсула на ден 2 недели - 1 месец.


Начин на употреба Д-МАНОЗА (за возрасни):

- При акутна состојба, при инфекција се земаат по 2 капсули, 3 до 4 пати на ден, со течност во период од 3-4 дена.

- При помала потреба, после инфекција, или при благи симптоми се земаат по 2 капсули 2-3 пати на ден, во период од неколку дена.

- За одржување на состојбата, кај лица склони на хронични рекурентни инфекции може да се зема по 2 капсули на ден 2 во период од 2 недели до 1 месец.

- Превентивно кај жени склони на повторувачки инфекции Д-Манозата може да се земе по 1 капсула во период од 2-3 месеци.Напиши мислење

Забелешка: HTML не е преведен!
Лошо Добро
Политика за колачиња
Нашиот сајт користи колачиња (cookies). Со продолжување на користење на сајтот или кликнување на “Во ред” се согласувате со користењето на колачињата и тоа: неопходни колачиња, претпочитани, статистички, маркетиншки, колачиња за перформанси и функционалност и колачиња од социјални медиуми. Некои од овие колачиња се поставени од надворешни провајдери (трети страни).