меню
Your Cart

Глукоманан

БРЗА ИСПОРАКА НА ВАША АДРЕСА ЗА 1-2 РАБОТНИ ДЕНА
Глукоманан
Глукоманан
Ново Промо
Глукоманан
Глукоманан
Глукоманан
Опис  Дозирање и начин на употреба: 1 до 2 капсули на ден, 20 до 30 минути пред оброк со многу вода. Глукоманан е додаток на исхраната кој содржи 500мг растителни влакна од коренот Коњак и овозможува природна регулација на тежината и функцијата на дигестивниот систем. Редовниот употр..
495.00Ден
Без данок: 495.00Ден
  • Залиха: Во залиха
  • Модел: GLUKOMANAN

Дозирање и начин на употреба: 1 до 2 капсули на ден, 20 до 30 минути пред оброк со многу вода.

Глукоманан е додаток на исхраната кој содржи 500мг растителни влакна од коренот Коњак и овозможува природна регулација на тежината и функцијата на дигестивниот систем.

Редовниот употреба на Глукомананнот овозможува внесување на:

• уникатни диететски влакна кои создаваат ситост, значително ја намалуваат потребата од внес на храна за безбедно и ефикасно слабеење;

• специфични растителни влакна кои ја регулираат дигестијата и го успоруваат разградувањето и апсорпцијата на шеќерите и мастите (триглицериди и холестерол) за нивна подобрена регулација;

• недигестибилни влакна за подобрување на перисталтиката, навременото празнење на цревата и превенција на појава на опстипација.

Глукоманан е наменет за сите лица кои сакаат да ослабат, да ги намалат килограмите, подобро да ја регулираат тежината и калорискиот внес од храната, воедно може да се користи и кај лица кои имаат потреба од подобрување на функцијата на цревата, за подобро празнење на цревата и превенција на опстипација, како и кај лица кои имаат потреба од регулација на мастите и шеќерот.

 

 

 

 

 

Напиши мислење

Забелешка: HTML не е преведен!
Лошо Добро
Политика за колачиња
Нашиот сајт користи колачиња (cookies). Со продолжување на користење на сајтот или кликнување на “Во ред” се согласувате со користењето на колачињата и тоа: неопходни колачиња, претпочитани, статистички, маркетиншки, колачиња за перформанси и функционалност и колачиња од социјални медиуми. Некои од овие колачиња се поставени од надворешни провајдери (трети страни).