меню
Your Cart

Curcumactiv (500ml)

БРЗА ИСПОРАКА НА ВАША АДРЕСА ЗА 1-2 РАБОТНИ ДЕНА
Curcumactiv   (500ml)
Ново Промо
Curcumactiv (500ml)
КОНЕЧНО! 100%  ПРИРОДЕН ПРЕПАРАТ КОЈ ЌЕ ВЕ ОСЛОБОДИ ОД БОЛКИТЕ ВО КИЧМАТА и ЗГЛОБОВИТЕ, ГАРАНТИРАНО! CURCUMACTIV е производ со посебна медицинска намена заослободување од болки и состојби на воспаленија долж рбетниот столб, зглобовите или мускулите. Производот содржи Куркумин (C3 Complex ® - стандар..
995.00Ден
Без данок: 995.00Ден
  • Залиха: Во залиха
  • Модел: Куркума Актив

КОНЕЧНО! 100%  ПРИРОДЕН ПРЕПАРАТ КОЈ ЌЕ ВЕ ОСЛОБОДИ ОД БОЛКИТЕ ВО КИЧМАТА и ЗГЛОБОВИТЕ, ГАРАНТИРАНО! 
CURCUMACTIV е производ со посебна медицинска намена за

ослободување од болки и состојби на воспаленија долж рбетниот столб, зглобовите или мускулите. Производот содржи Куркумин (C3 Complex ® - стандардизиран (мин 95%) екстракт од куркума, единствен во светот со 3 вида куркуминоиди (Curcumin, Demethoxycurcumin (DMC) and Bisdemethoxycurcumin (BDMC)) 500мг, Екстракт од босвелија 50мг, Екстракт од коприва 50мг, Екстракт од рузмарин 50мг и Пиперин (Bioperine® - стандардизиран, патентиран најсилен екстракт од црн бибер) 10мг. Начин на примена: 20мл (1 мерица/капаче), 1 до 3 пати на ден со оброк. Задолжително добро да се промеша пред употреба.


CURCUMACTIV

- докажано ја елиминира болката и воспалението (оток, црвенило) во

зглобовите, мускулите коските;

- ги намалува сите видови воспаленијата во телото;

- штити од оксидативен стрес и помага во заштитата од рак (го активира туморсупресорниот ген p53).

Ефикасно делува кај сите видови повреди или дегенеративни промени на рбетен столб и карлица (ишијас, дискусхернија, спондилоза, реума), артритис (остеоартритис и ревматоиден артритис), оштетување или воспаленија на на лигаменти, тетиви и мускули, крива кичма (сколиоза, кифоза, лордоза), при скршеници и други трауматски повреди и при малигни болести (рак)!

Со одличен вкус, 100% природен и безбеден за долгорочна употреба и кај деца над 10-12год.


Дополнителни факти и информации:

- Употребата на нестероидните антиинфламатори и лекови за болка –парацетамол, диклофен, кетонал, ибупрофен и др. е стара напуштена пракса во западна Европа и светот. Вакви лекови со анестетско, седативно и аналгетско дејство делуваат

само на мозокот на рецепторите за болка. Ние не чувствуваме болка, но воспаленијата во зглобовите или рбетот си остануваат, се зголемуваат и прават поголеми штети а ние го игнорираме тоа! Плус на долг рок ги оштетуваат желудникот и бубрезите.

- Употребата на стероидните анти-инфламатори (кортикостероидите како декортин и др лекови) иако делуваат на смирување на восплението докажано и сериозно го оштетуваат црниот дроб и го буткаат имунитетот (што никако не треба да се дозволи, посебно сега со короната сеуште што постои)

Дополнителни дејства!


- Силно, клинички докажано антиинфламаторно дејство со кое помага во ефикасна регулација на воспаленијата на организмот, директно сузбивајки болка и оток;

- Ефикасно помага во смирување на воспаленија, болки и отоци на зглобови и мускули; Особено ефикасен кај остеоартритис и ревматоиден артритис;

- Помага во смирување на воспаленијата при сите автоимуни болести;

- Куркуминот има анти-тумурогено и анти-оксидативно дејство и помага во третманот на малигни болести;

- Помага во подобрена имуна модулација и ефикасна борба со сите предизвикувачи на инфекции;

- Помага во намалување на воспаленијата и формирањето на тромбовите во крвните садови;

- Помага во мирување на воспаленијата на цревата и синдром на иритабилен колон (Кронова болест и колитис);

- Помага во намалување на воспаленијата на простатата и при уринарни инфекции;

- Помага во стимулирање на когнитивната функција на мозокот (развој на нови синапси помеѓу невроните) како и при превенција и третманот на Алцхајмерова болест;

- Помага во подобрена регулација на шеќерот и маснотиите;

- Помага во функцијата на црниот дроб и заштита на организмот од токсини;

- 100% природно аналгетско дејство, без кортикостероиди! (поради што препаратот може да се употребува долгорочно!)Напиши мислење

Забелешка: HTML не е преведен!
Лошо Добро
Политика за колачиња
Нашиот сајт користи колачиња (cookies). Со продолжување на користење на сајтот или кликнување на “Во ред” се согласувате со користењето на колачињата и тоа: неопходни колачиња, претпочитани, статистички, маркетиншки, колачиња за перформанси и функционалност и колачиња од социјални медиуми. Некои од овие колачиња се поставени од надворешни провајдери (трети страни).