меню
Your Cart

Slim complex + 2X Slim Fiber Set

БРЗА ИСПОРАКА НА ВАША АДРЕСА ЗА 1-2 РАБОТНИ ДЕНА
Slim complex  + 2X Slim Fiber Set
Ново Промо
Slim complex + 2X Slim Fiber Set
Пакување: пластични пакувања, 500мг, 30+60 капсули. Дозирање и начин на употреба: Се зема 1 капсула Слим Комплекс заедно со 1 капсула Слим Фибер 2 до 3 пати на ден, 15-20 мин пред пред оброк, со голема чаша вода, Сетот Слим Комплекс и Слим Фибер е природен, дуален систем за подобра регулација ..
995.00Ден
Без данок: 995.00Ден
  • Залиха: Во залиха
  • Модел: Слим комплекс + 2X Слим Фибер Сет

Пакување: пластични пакувања, 500мг, 30+60 капсули.

Дозирање и начин на употреба: Се зема 1 капсула Слим Комплекс заедно со 1 капсула Слим Фибер 2 до 3 пати на ден, 15-20 мин пред пред оброк, со голема чаша вода,

Сетот Слим Комплекс и Слим Фибер е природен, дуален систем за подобра регулација на тежината и намалување на килограмите. Производите содржат уникатна комбинација на растителни екстракти (екстракт од јаболков оцет во прав, екстракт од цимет, (Cinnamomum spp.), екстракт од зелено кафе (Coffea Arabica/robusta) и Глукоманан (Amorphophallus konjak), кои имаат докажани механизми на дејство за намалување и регулирање на тежината и овозможуваат ефикасно и безбедно намалување на вишокот килограми.

Редовниот внес на Слим Комплекс и Слим Фибер сетот:

• Го намалува чувството на глад, дава ситост со што го намалува внесот на храна (растителните влакна го пополнуваат дигестивниот тракт и даваат чувство на ситост);

• Го редуцира внесот на калории од шеќерите и мастите преку забрзување на метаболзимот на дигестивниот тракт;

• Го стимулира топењето на масти и го намалува таложењето на мастите во телото.

Сетот СЛИМ Комплекс и Фибер е наменет за сите возрасни лица и деца над 15 години кои имаат потреба од регулација на тежината и намалување на килограмите, гојазни лица лица со вишок на масни наслаги, лица со забавен метаболизам и мрзливи црева.

Напиши мислење

Забелешка: HTML не е преведен!
Лошо Добро
Политика за колачиња
Нашиот сајт користи колачиња (cookies). Со продолжување на користење на сајтот или кликнување на “Во ред” се согласувате со користењето на колачињата и тоа: неопходни колачиња, претпочитани, статистички, маркетиншки, колачиња за перформанси и функционалност и колачиња од социјални медиуми. Некои од овие колачиња се поставени од надворешни провајдери (трети страни).