меню
Your Cart

Vitamin C - Complex (500 ml ) 2+1 Gratis

БРЗА ИСПОРАКА НА ВАША АДРЕСА ЗА 1-2 РАБОТНИ ДЕНА
Vitamin C - Complex (500 ml ) 2+1 Gratis
Vitamin C - Complex (500 ml ) 2+1 Gratis
Vitamin C - Complex (500 ml ) 2+1 Gratis
Ново Промо
Vitamin C - Complex (500 ml ) 2+1 Gratis
Vitamin C - Complex (500 ml ) 2+1 Gratis
Vitamin C - Complex (500 ml ) 2+1 Gratis
Vitamin C - Complex (500 ml ) 2+1 Gratis
Пакување: 500мл, пластично пакување. Дозирање и начин на примена: Се препорачува внес на 15мл, 1-2 пати на ден по oброк. Витамин Ц комплекс е додаток на исхраната со посебна медицинска намена за одржување и подобрување на функцијата на имунолошкиот систем кај човекот, со специјална течна форму..
990.00Ден
Без данок: 990.00Ден
  • Залиха: Во залиха
  • Модел: VITAMIN CПакување: 500мл, пластично пакување.

Дозирање и начин на примена: Се препорачува внес на 15мл, 1-2 пати на ден по oброк.

Витамин Ц комплекс е додаток на исхраната со посебна медицинска намена за одржување и подобрување на функцијата на имунолошкиот систем кај човекот, со специјална течна формула која содржи појачани вредности на 3те микронутриенти кои се клучни за правилна имуна функција (1000мг витамин Ц, 2.000 И.Е. витамин Д3 и 15мг цинк (цинк пиколинат) и додадени билни екстракти, биофлавоноиди (од цитруси и акаи бобинка) и пиперин за подобрена апсорпција и искористување на активните состојки и поефикасно дејство.

Редовниот внес на Витамин Ц Комплекс помага во:

• одржување на добра имунолошка функција и заштита на организмот од инфекции предизвикани од страна на патогените микроорганизми;

• намалување на оксидативниот стрес на организмот и заштита на клетките од оштетување предизвикани од страна на слободните радикали;

• одржување на метаболизмот на калциум и превенција од појавата на остеопороза.

Витамин Ц Комплекс е наменет за сите лица, деца над 12 годишна возраст и возрасни, кои имаат потреба од зајакнување и одржување на имунитетот, лица со послаб имунитет склони кон чести настинки и инфекции, како и лица со остеопенија и остеопороза.Напиши мислење

Забелешка: HTML не е преведен!
Лошо Добро
Политика за колачиња
Нашиот сајт користи колачиња (cookies). Со продолжување на користење на сајтот или кликнување на “Во ред” се согласувате со користењето на колачињата и тоа: неопходни колачиња, претпочитани, статистички, маркетиншки, колачиња за перформанси и функционалност и колачиња од социјални медиуми. Некои од овие колачиња се поставени од надворешни провајдери (трети страни).