меню
Your Cart

Mushroom Complex 500ml ( 1+1) GRATIS

БРЗА ИСПОРАКА НА ВАША АДРЕСА ЗА 1-2 РАБОТНИ ДЕНА
Mushroom Complex 500ml ( 1+1) GRATIS
Mushroom Complex 500ml ( 1+1) GRATIS
Mushroom Complex 500ml ( 1+1) GRATIS
Mushroom Complex 500ml ( 1+1) GRATIS
Ново Промо -50 %
Mushroom Complex 500ml ( 1+1) GRATIS
Mushroom Complex 500ml ( 1+1) GRATIS
Mushroom Complex 500ml ( 1+1) GRATIS
Mushroom Complex 500ml ( 1+1) GRATIS
Mushroom Complex 500ml ( 1+1) GRATIS
Пакување: пластично капување, 500 мл. Дозирање и начин на употреба: Се земаат по 20мл, 1 до 2 пати на ден по оброк. MUSHROOM COMPLEX е додаток на исхраната кој содржи екстракти на 5те најмоќни медицински печурки (Шитаке (Lentinus edodes), Реиши (Ganoderma lucidum), Чага (Inonotus obliquus), Корд..
995.00Ден
1,990.00Ден
Без данок: 995.00Ден
  • Залиха: Во залиха
  • Модел: MUSHROOM

Пакување: пластично капување, 500 мл.
Дозирање и начин на употреба: Се земаат по 20мл, 1 до 2 пати на ден по оброк.

MUSHROOM COMPLEX е додаток на исхраната кој содржи екстракти на 5те најмоќни медицински печурки (Шитаке (Lentinus edodes), Реиши (Ganoderma lucidum), Чага (Inonotus obliquus), Кордицепс (Cordyceps Sinensis) и Лавовска грива (Hericium erinaceus)), збогатени со витамините Б2, Б3, Б5, Б6, Ц и цинк, а е неменет за регулација на имунитетот, подобрување на когнитивната функција, енергијата и виталноста на организмот.

Редовниот внес на MUSHROOM COMPLEX обезбедува:

- Бета-Д-Глукан, други пептидогликани, цинк и витамин Ц кои помагаат во одржување на правилна имуна функција и имуна регулација; (Medicinal mushrooms as a source of antitumor and immunomodulating polysaccharides, S. Wasser, Applied Microbiology and Biotechnology, November 2002 Beta-glucans from edible and medicinal mushrooms: Characteristics, physicochemical and biological activities, Fengmei Zhu et al. Journal for Food composition and analysis, August 2015)

- Медицинската печурка Реиши (Ganoderma Lucidum) придонесува за природна имунлошка одбрана на организмот;

- Специфични антиоксидантни, минерали и витамини за ефикасна заштита од слободните радикали и оксидативниот стрес и подобрување на нивото на енергија и виталност на организмот;Препаратот е нaменет за сите кои имаат потреба од регулација на имунитетот, лица со автоимуни болести, алергии и интолерантности, кај лица со анкциозност, депресија, недостаток на енергија, слаба меморија и когнитивна функција, лица со тумори и малигни болести, како и лица со нарушена функција на ендокриниот систем.

Препаратот е нaменет за сите кои имаат потреба од регулација на имунитетот, лица со автоимуни болести, алергии и интолерантности, кај лица со анкциозност, депресија, недостаток на енергија, слаба меморија и когнитивна функција, лица со тумори и малигни болести, како и лица со нарушена функција на ендокриниот систем.

Напиши мислење

Забелешка: HTML не е преведен!
Лошо Добро
Политика за колачиња
Нашиот сајт користи колачиња (cookies). Со продолжување на користење на сајтот или кликнување на “Во ред” се согласувате со користењето на колачињата и тоа: неопходни колачиња, претпочитани, статистички, маркетиншки, колачиња за перформанси и функционалност и колачиња од социјални медиуми. Некои од овие колачиња се поставени од надворешни провајдери (трети страни).