меню
Your Cart

Quercetin

БРЗА ИСПОРАКА НА ВАША АДРЕСА ЗА 1-2 РАБОТНИ ДЕНА
Quercetin
Ново Промо
Quercetin
Пакување: 500мг, 30 капсули, пластично пакувањеДозирање и начин на употреба: 1 до 2 капсули на ден, со вода, најдобро заедно со алерго протект! Деца од 7 до 12 по 1 капсула на ден, деца над од 13 год и возрасни препорачливо 2 капсули на ден.Кварцетинот е полифенол кој помага во смирување на алергиск..
495.00Ден
Без данок: 495.00Ден
  • Залиха: Во залиха
  • Модел: Quercetin

Пакување: 500мг, 30 капсули, пластично пакување

Дозирање и начин на употреба: 1 до 2 капсули на ден, со вода, најдобро заедно со алерго протект! Деца од 7 до 12 по 1 капсула на ден, деца над од 13 год и возрасни препорачливо 2 капсули на ден.

Кварцетинот е полифенол кој помага во смирување на алергиските реакции и подобрување на антиоксидативната заштита на организмот.

Редовниот внес на Кварцетинот:

-        помага во смирување  и подобра контрола на алергиските реакции (придонесува за намалено ослободување на хистамин)

-        делува антиоксидативно и ги штити клетките од штетните радикали кои се ослободуваат при алергиските реакции како и радикали од цигарите и другите токсини во телото.

 

Намена: Лица со алергии и сите кои имаат потреба за антиоксидантска подршка над 7 години.

Напиши мислење

Забелешка: HTML не е преведен!
Лошо Добро
Политика за колачиња
Нашиот сајт користи колачиња (cookies). Со продолжување на користење на сајтот или кликнување на “Во ред” се согласувате со користењето на колачињата и тоа: неопходни колачиња, претпочитани, статистички, маркетиншки, колачиња за перформанси и функционалност и колачиња од социјални медиуми. Некои од овие колачиња се поставени од надворешни провајдери (трети страни).