меню
Your Cart

PMS Complex

БРЗА ИСПОРАКА НА ВАША АДРЕСА ЗА 1-2 РАБОТНИ ДЕНА
PMS Complex
PMS Complex
PMS Complex
PMS Complex
Ново Промо
PMS Complex
PMS Complex
PMS Complex
PMS Complex
PMS Complex
  Опис  Пакување: пластично пакување, 500 мг, 30 капсули. Дозирање и начин на употреба: Се земаат 1 до 2 капсули на ден со вода пред оброк. ПМС Комплекс е додаток во исхраната билни екстракти кој помага во одржување на хормоналниот баланс и олеснување на симптомите на ПМС кај жените..
495.00Ден
Без данок: 495.00Ден
  • Залиха: Во залиха
  • Модел: PMS

 

Пакување: пластично пакување, 500 мг, 30 капсули.
Дозирање и начин на употреба: Се земаат 1 до 2 капсули на ден со вода пред оброк.

ПМС Комплекс е додаток во исхраната билни екстракти кој помага во одржување на хормоналниот баланс и олеснување на симптомите на ПМС кај жените.

Редовниот внес на ПМС Комплекс обезбедува:
- екстракти од уникатни адаптогени билки како мака, јам, црвена детелина и ашваганда, кои помагаат во смирување на стресот, напнатоста, иритабилноста, нервозата и другите несакани ефекти на предменструалниот синдром;
- фитоелементи како екстракт од млечен трн, зелен чај и индол-3-карбинол кои помагаат во елиминација на токсините кои влијаат на хормоните и репродуктивното здравје, го чистат телото и ја подобруваат регулацијата на течностите;
- билни екстракти за подобрување на расположението, сонот и квалитетот на живот во периодот на перименопаузата и менопаузата.

ПМС КОМПЛЕКС е додаток во исхраната наменет за женската популација која има потреба од регулирање на предменструалниот синдром, хормонални дисбаланси во текот на репродуктивниот период од животот, како и при влезот во пери-менопауза или менопауза, како и за жените кои имаат потреба од одржување на здравјето и функцијата на репродуктивниот систем.

 

 

 

 

 

 

 

Напиши мислење

Забелешка: HTML не е преведен!
Лошо Добро
Политика за колачиња
Нашиот сајт користи колачиња (cookies). Со продолжување на користење на сајтот или кликнување на “Во ред” се согласувате со користењето на колачињата и тоа: неопходни колачиња, претпочитани, статистички, маркетиншки, колачиња за перформанси и функционалност и колачиња од социјални медиуми. Некои од овие колачиња се поставени од надворешни провајдери (трети страни).