меню
Your Cart

Elderberil imun sirup (250ml)

Elderberil imun sirup  (250ml)
Elderberil imun sirup (250ml)
295.00Ден
Без данок: 295.00Ден
  • Залиха: Во залиха
  • Модел: Elderberyl

     Елдерберил имун сируп е додаток на исхрана кој содржи екстракт од црн бозел, збогатен со Цинк и витамин Ц, кој обезбедува имунолошка поддршка на организмот. Екстрактот од црн бозел ја поддржува одбраната на организмот, а со тоа придонесува и во поддршката на имунолошкиот систем. Исто така содржи природни антиоксиданти  кои ги штитат клетките и ткивата на организмот од оксидативно оштетување. Цинкот придонесува за нормална функција на имунолошкиот систем и за заштита на клетките од оксидативен стрес. Со тоа овозможува заштита на ДНК-та, протеините и липидите од оксидативно оштетување.

Производот Еделберил Имун сируп е поддржан и препорачан за употреба од страна на Здружението на Педијатри на РМ.

Состав: Вода, глицерол, екстракт од црн бозел, лимонска киселина, конзерванси (калиум собрат и натриум бензоат), прополис, природна арома на боровница, витамин Ц, цинк.


Дозирање и начин на примена: Се препорачува внес на 5 до 10 мл, 2-3 пати на ден по оброк, зависно од возраста. Препаратот може да се употребува и од страна на деца над 3 годишна возраст.

 

Политика за колачиња
Нашиот сајт користи колачиња (cookies). Со продолжување на користење на сајтот или кликнување на “Во ред” се согласувате со користењето на колачињата и тоа: неопходни колачиња, претпочитани, статистички, маркетиншки, колачиња за перформанси и функционалност и колачиња од социјални медиуми. Некои од овие колачиња се поставени од надворешни провајдери (трети страни).